info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Kuldīgas novada pašvaldības un Latvijas Mākslas akadēmijas kopīgi veidots projekts

Lieliska iespēja apgūt maģistra līmeņa pakalpojumu dizaina studijas jaunā, starptautiskā studiju programmā “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” (Service Design Strategies and Innovations – SDSI). Studiju programmas mājvieta būs izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centrs “Adatu fabrika” Kuldīgā, kuras būvdarbi tuvojas noslēgumam Zaigas Gailes arhitektu biroja virtuozajā izpildījumā.

Pakalpojumu dizains nupat jau Latvijā būs ieguvis zināmu atpazīstamību, taču mūsu studiju programma ir pirmā šāda Baltijas valstīs, un tas ir kopprojekts ar 3 izcilām augstskolām – Lapzemes Universitāti, Stokholmas ekonomikas augstskolu Rīgā un Igaunijas Mākslas akadēmiju. Absolvents saņems 2 diplomus – maģistra grādu dizainā (Latvijas Mākslas akadēmija) un maģistra grādu mākslās (Lapzemes Universitāte).

SDSI misija ir izglītot pārmaiņu ieviesējus publiskā un privātā sektora pakalpojumu videi, lai veidotu labāku, ērtāku, efektīvāku un pakalpojumu saņēmējam draudzīgāku pakalpojumu sniegšanas un saņemšanas pieredzi, un tādējādi – kopumā veicināt izpratnes maiņu par to, kā mēs kā sabiedrība kopumā spējam funkcionēt. Studiju programmas mērķis ir izglītot tieši vadošos pakalpojumu dizainerus, uz ko mūs iedvesmoja Apvienotās karalistes profesiju klasifikatorā uzskaitītās absolventu zināšanas un prasmes, kas nozīmē, ka šie eksperti spēs vadīt vērienīgus pakalpojumu inovāciju projektus un pārvaldīs zināšanas dizainā, biznesā, tehnoloģijās un sociālās pētīšanas metodēs.

Studentu uzņemšana programmā sāksies š.g. 1.jūnijā. Studiju programmas sākums ir š.g. oktobris, un studijas notiks Latvijā un Somijā – pirmie divi semestri Kuldīgā, trešais – Rovaniemi. Ņemot vērā pašreizējo situāciju pasaulē, pirmais studiju gads paredzēts lielākoties tiešsaistē, ar periodiskām, 1 reizi 2 mēnešos klātienes darbnīcām nedēļas garumā, ja tas būs iespējams. Lekciju dienas paredzētas no ceturtdienas līdz sestdienai, kas ļautu studējošam apvienot mācības ar darba pienākumiem, jo paredzam, ka mūsu studenti būs arī pastāvīgā darbā nodarbināti profesionāļi. Studiju ilgums – 2 gadi.

 Aicinām studētgribētājus iepazīties ar studiju programmas saturu, kursiem un mācībspēkiem SDSI mājas lapā www.sdsi.ma, kā arī sekot jaunumiem un semināru informācijai – Facebook lapā https://www.facebook.com/sdsi.master.