info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
Dienvidkurzeme, attēls

Sasniegts novadā nakšņojušo tūristu rekords

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs sadarbībā ar Centrālās statistikas pārvaldi apkopojis datus par tūrisma nozares attīstību novadā 2023. gadā.

Lielākais nakšņotāju skaits datu apkopošanas vēsturē

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija, tūrisma nozare Dienvidkurzemes novadā uzrāda teicamus rezultātus un sasniegts līdz šim augstākais rādītājs naktsmītņu datu apkopošanas vēsturē.

Kopējais Dienvidkurzemes novadā naktsmītnēs pavadīto nakšu skaits 2023. gadā, salīdzinot ar 2022. gadu, pieaudzis par 50%, sasniedzot 71 981 nakti. Vidējais uzturēšanās ilgums Dienvidkurzemes novada naktsmītnēs bijis 1,9 naktis.

Salīdzinot pagājušo gadu ar datiem pirms Covid-19 pandēmijas, piemēram, ar 2019. gadu, novada naktsmītnēs apkalpoto personu skaits pieaudzis par 56%, vidēji sasniedzot divas naktis.

2023. gadā Dienvidkurzemes novada naktsmītnēs par 18% pieaudzis apkalpoto personu skaits. Par 15 procentpunktiem vairāk 2023. gadā salīdzinājumā ar 2022. gadu apkalpoti ārvalstu viesi.

Ārvalstu tūristu top 5 Dienvidkurzemes novada naktsmītnēs ir saglabājies tāds pats kā 2022. gadā. Visvairāk nakšņotāju bijis no Lietuvas, kam seko Vācija, Igaunija, Somija un Polija. Joprojām novada naktsmītnēs 77% pakalpojumu izmanto vietējie Latvijas tūristi un 23% – ārvalstnieki. To apstiprina arī novada tūrisma informācijas centru apmeklējums.

Salīdzinot mūsu novada naktsmītnēs apkalpoto personu statistiku ar datiem citos novados, mūsu novads ierindojās 4. vietā valstī, kas ir izcils rādītājs vietējā konkurencē.

Tūrisma mītņu pakalpojumus Dienvidkurzemes novadā sniedz 253 vietās. Tās iedalās šādās grupās: viesnīcas, viesu mājas, brīvdienu mājas, apartamenti un kempingi. Līdz ar tūristu skaita pieaugumu attīstās tūrisma nozare novadā kopumā, un tas nodrošina sekmīgu mazā biznesa attīstību un darba iespējas iedzīvotājiem.

Visvairāk tūristu Pāvilostā

Dienvidkurzemes novada tūrisma centros 2023. gadā apkalpotas 24 979 personas. Visbiežāk informāciju meklējuši viesi no Lietuvas, Vācijas, Polijas, Lielbritānijas un Igaunijas. Visvairāk tūristu klātienē tradicionāli apkalpoti Pāvilostas tūrisma informācijas centrā.

Publiskajos tūrisma objektos notiek nepārtraukta apmeklētāju plūsmas uzskaite. 2023. gadā lielākais apmeklētāju skaits bija Pāvilostas promenādē – 52 467 apmeklētāji – un Grobiņas viduslaiku pilsdrupās – 33 431 apmeklētājs.

2023. gadā Pāvilostas jahtu ostā apkalpotas 163 jahtas, kas ir par 70% vairāk nekā gadu iepriekš.

Top 3 valstis ir:

  1. Vācija,
  2. Zviedrija,
  3. Lietuva.

Miljons skatījumu mājaslapā

Kopš administratīvi teritoriālās reformas Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs izveidoja un uztur interneta vietni: www.dienvidkurzeme.travel, kas nodrošina plašu informāciju par atpūtas un tūrisma iespējām novadā. Mājaslapas apmeklējums 2023. gadā sasniedza 1,1 miljonu skatījumu un informācijas pieprasījumu. Skatītākās publikācijas interneta vietnē bijušas Mājas kafejnīcu dienas, tūrisma festivāls “Bārtas rudens”, Grobiņas pilsētas svētki un Nēģu diena Pāvilostā. Tūrisma centrs mārketinga aktivitātēm izmanto sociālos tīklus Facebook, Instagram un TikTok. Arī tajos pērn sasniegts 30% skatījumu pieaugums.

Lai nodrošinātu Dienvidkurzemes novada atpazīstamību un piesaistītu tūristus reģionam, tūrisma centrs, iesaistot vietējos iedzīvotājus, gadā organizē 45 publiskos pasākumus un piedalās piecos reprezentatīvos pasākumos un tūrisma izstādēs. 2023. gadā populārākie tūrisma notikumi bija Māju kafejnīcu dienas, ko Dienvidkurzemē apmeklēja 11 tūkstoši cilvēku, tūrisma festivāls “Bārtas rudens” un pārgājienu seriāls “Izpēdo Dienvidkurzemi”.

Ar pilno Dienvidkurzemes novada tūrisma nozares statistiku par 2023. gadā sasniegtajiem rezultātiem varat iepazīties ŠEIT.

Par Dienvidkurzemes tūrisma centru

  • Pašvaldības aģentūra “Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs” ikdienā sadarbojas ar novada tūrisma uzņēmējiem, ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem, tūrisma gidiem un nevalstiskajām organizācijām.
  • Apkopo informāciju, veidojot tūrisma datubāzi par nozari, sniedz aktuālo informāciju par tūrisma un atpūtas iespējām Dienvidkurzemes novadā un organizē mārketinga aktivitātes.
  • Tūrisma centrs sadarbojas ar Liepājas reģionālo tūrisma informācijas biroju, Kurzemes Tūrisma asociāciju, “Lauku ceļotāju”, Kurzemes plānošanas reģionu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Latvijas Piļu un muižu asociāciju, nodrošinot projektu vadību, mārketinga aktivitātes un kvalitatīvas informācijas sniegšanas pakalpojumus, lai kopā ar tūrisma uzņēmējiem un organizācijām veidotu Dienvidkurzemes novadu par izcilu tūrisma galamērķi. 

Foto: Zinta Dambe