info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

RACA biedri aicina uz laiku apturēt slimnīcu reformu

Lielākā daļa no biedrības “Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) biedriem ir nosūtījuši kopīgu vēstuli Veselības ministrijai, kā arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijai ar aicinājumu uz laiku līdz Covid krīzes un administratīvi teritoriālās reformas (ATR) beigām atlikt t. s. slimnīcu sadarbības teritoriju ieviešanas plānu.

Pēc RACA biedru domām, to būtu saprātīgi aktualizēt pēc vismaz diviem gadiem, kad, cerams, būs beigusies Covid pandēmija, īstenota ATR, kā arī būs lielāka skaidrība par vietējo slimnīcu lomu kopienu medicīniskajā un sociālajā aprūpē.

“Sadarbība starp viena reģiona slimnīcām ir atbalstāma un attīstāma, bet tai ir jābalstās uz korektas paritātes pamatiem un tai ir jābūt profesionāli reglamentētai, uzraudzītai un vadītai. Plāna ieviešanai ir jāizvēlas “īstais” laiks, pašreizējā situācijā vispirms ir jātiek galā ar Covid 19 pandēmiju, jāpārskata tarifi atbilstoši pašizmaksai, jāizlīdzina darba samaksas sistēma dažāda līmeņa slimnīcās, jārisina mediķu trūkums. Pie tam nākamajā gadā notiks administratīvi teritoriālā reforma, kā arī mainīsies un tiks pārskatīta plānošanas reģionu loma”, norādīts RACA biedru vēstulē.

Vēstuli parakstījuši RACA biedru – Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Bauskas, Cēsu, Dobeles, Gulbenes, Kuldīgas, Līvānu, Madonas, Ogres, Preiļu, Saldus, Siguldas, Tukuma novada domes priekšsēdētāji, kā arī Vents Armands Krauklis kā RACA valdes priekšsēdētājs.

Kā zināms, šobrīd īstenošanas uzsākšanas stadijā ir 2017. gadā valdības apstiprinātā veselības aprūpes reforma, tajā skaitā t.s. slimnīcu sadarbības teritoriju veidošana, kur ap augstākā līmeņa – t.i. universitātes un teritoriālajām slimnīcām tiek veidots zemāka līmeņa slimnīcu tīkls. Covid krīze gan parādījusi, ka reformas plānā ir būtiskas nepilnības un mazo slimnīcu loma nav tikusi pienācīgi novērtēta.

Sīkāka informācija,

Rolands Pētersons, RACA padomnieks

e-pasts: rolands.petersons75@gmail.com

mob. tālr.: +371 29157405