info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

RACA ar LM vienojas par nepieciešamību veidot ģimenes apstākļiem pietuvinātus sociālās aprūpes centrus

Nākamajā ES fondu plānošanas periodā būtu vērts padomāt par ES finansējuma piesaisti jaunu – mazāku un ģimenes apstākļiem pietuvinātāku – pašvaldību sociālās aprūpes centru izbūvi novados, piektdien ar labklājības ministri Ramonu Petraviču vienojās biedrības “Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) biedru pārstāvji. RACA biedri arī apņēmās nosūtīt Labklājības ministrijai (LM) uz iepriekšējās pieredzes balstītus priekšlikumus par to, kādi pakalpojumi būtu iekļaujami ministrijas gatavotajā vienotajā minimālo sociālo pakalpojumu grozā, kas pēc teritoriālās reformas pabeigšanas būs obligāts visām Latvijas pašvaldībām.

“Mēs esam gandarīti par saturīgo un profesionālo sarunu ar labklājības ministri un ministrijas valsts sekretāru”, pēc RACA biedru tikšanās ar LM pārstāvjiem atzina RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Vairākos jautājumos mūsu biedru redzējums sakrita ar ministrijas viedokli, īpaši tajos, kas attiecas uz nākamā ES fondu plānošanas perioda prioritātēm. Ministrijas mērķis nākamajā periodā koncentrēties uz sociālo pakalpojumu pieejamības un kvalitātes celšanu sakrīt ar RACA pašvaldību mērķiem. Priecēja arī ministres gatavība risinot dažādus jautājumus vadīties no reālās dzīves situācijas, ne abstraktām teorijām vai koncepcijām”.

RACA biedri tikšanās laikā ar LM pārstāvjiem papildus iepriekš minētajam pārrunāja ļoti plašu jautājumu loku, tajā skaitā minimālo ienākumu atbalsta sistēmas reformu, bāriņtiesu reformu, sociālo un ģimenes pabalstu politiku, sociālo pedagogu un psihologu trūkumu skolās, problēmas ar finansējuma pieejamību personu ar garīgajiem traucējumiem aprūpes deinstitucionalizācijas procesa nodrošināšanai, u.t.t.