info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
Deņu mājas

Preiļu pagasta “Dzeņu mājās” aizvadītas mācības ar tēmu “Krīzes komunikācijas veiksme – proaktīva sagatavošanās”

26. aprīlī Preiļu pagasta “Dzeņu mājās” notika Līderu akadēmijas trešā mācību diena, kuras tēma bija “Krīzes komunikācijas veiksme – proaktīva sagatavošanās”. Mācības vadīja Valsts kancelejas un Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) pārstāvji, kā arī piesaistītie eksperti Vitālijs Rakstiņš un Ingemars Vekteris.

Mācībās piedalījās Preiļu novada iedzīvotāju konsultatīvo padomju un nevalstisko organizāciju pārstāvji, VUGD, Pašvaldības policijas, Zemessardzes pārstāvji, Preiļu novada pašvaldības Civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Ārijs Vucāns un priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Rožinskis, kā arī Sabiedrības iesaistes un mārketinga daļas pārstāvji.

Mācību laikā tika izspēlēta simulācijas spēle, kā rīkoties dažādu krīžu gadījumos. Noderīgas bija grupu prezentācijas, kurās tika rasti risinājumi, uzklausot Pašvaldības policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Zemessardzes pārstāvju praktiskos ieteikumus, kā arī eksperta Vitālija Rakstiņa secinājumus un darba grupu redzējumu analīzi.

Meistarklasē, kuru vadīja Ingmars Vekteris, tika runāts par to, kā identificējami droši informācijas avoti, kam pievērst uzmanību komunikācijā, par komunikācijas riskiem un ieteikumiem, kā atpazīt krīzi, kādi ir tās etapi un rīcība. Savukārt praktiskajā darbnīcā ar reāliem piemēriem dalībnieki mēģināja atpazīt dezinformāciju un uzzināja, kā ziņot par maldinošu saturu sociālo mediju platformās. Praktisko darbnīcu vadīja Valsts kancelejas pārstāve Monta Zakmane.

Paldies Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta konsultantei Ivitai Pučkai un LATO projektu menedžerim Viesturam Romkam par sadarbību un veiksmīgu mācību norisi!

Mācības notika projekta “Mazajā ir lielums – kopienu izaugsmes nozīme vietējās teritorijas attīstībā” (projekta iesnieguma Nr. 23-03-AL21-A019.2206-000006) ietvaros. Projektu īsteno biedrība ”Preiļu nevalstisko organizāciju centrs”.