info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Preiļu Galvenajā bibliotēkā apskatāma seno pavārgrāmatu izstāde

Preiļu un Riebiņu novada TIC, īstenojot projektu “Maizīt’-mana bagātība”, rīkoja akciju, kuras laikā tika savāktas senākās Preiļu un Riebiņu novadu iedzīvotāju pavārgrāmatas, lai tās izstādītu apskatīšanai citiem interesentiem.
No 4. jūlija Preiļu GB 3. stāvā ir apskatāma kopīgi veidotā seno pavārgrāmatu izstāde. Kopumā apskatāmas 14 vērtīgas pavārgrāmatas. Vecākā no tām ir datēta ar 1908. gadu un tā ir rakstīta tā laika rakstībā. Apmeklējiet interesanto izstādi! Tā ir iespēja ielūkoties senajās receptēs, lai neaizmirstu mūsu senču kulinārās prasmes. Grāmatas atrodas stendā zem stikla, bet, ja jums ir interese tās aplūkot tuvāk un pāršķirstīt, bibliotekāres jums palīdzēs.
No 1. augusta izstāde ceļos uz Riebiņu Centrālo bibliotēku un būs apskatāma visu mēnesi.
Ikviens interesents var nobalsot par, viņaprāt, vērtīgāko, skaistāko un citādi labāko grāmatu, un pēc izstādes TIC apkopos rezultātus. Visvairāk balsu ieguvušās pavārgrāmatas īpašniekam – pārsteiguma balviņa no TIC!
Projekta ietvaros jau klausījāmies īstas latgaļu saimnieces Vijas Kudiņas (Aglonas maizes muzejs) lekciju par tradicionālo Latgales virtuvi, kā arī ielīgojām svētkus z/s Juri (Rušonas pag., Riebiņu nov.), kur baudījām latgalisku gaisotni, ēdām mājas sierus, dziedājām un rotaļās gājām kopā ar folkloras kopām “Rūtoj” (Preiļi) un “Jumalēni” (Riebiņi). 20. augustā Preiļu novada svētku laikā latgalisko ēdienu meistarklasi vadīs kulinārijas eksperte-pavāre, daudzu konkursu laureāte Ināra Liepiņa.
Preiļu un Riebiņu novada TIC aicina visus būt aktīviem un līdzdarboties projekta aktivitātēs!
Projekta kopējais budžets ir EUR 780, no tiem EUR 700 ir piešķirti no Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2016” un EUR 80 ir Preiļu novada domes finansējums.
Iveta Šņepste
Projekta vadītāja,
Preiļu un Riebiņu novada TIC pārstāve

Šis projekts tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālu atbalstu.