info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Preiļu sportisti Latvijas IV Olimpiādē izcīna 5 medaļas

Aizvadīta Latvijas IV Olimpiāde, kas no 1. līdz 3.jūlijam risinājās Valmierā un Cēsīs, bet dažos sporta veidos arī apkārtējos novados. Olimpiāde norisinājās 26 olimpiskajos sporta veidos, kā arī divos neolimpiskajos – orientēšanās sportā un šahā.

Preiļu novada 18 sportisti piedalījās četros sporta veidos. Vieglatlētikā –12, galda tenisā sievietēm komandām – 3, MTB riteņbraukšanā – 2, triatlonā – 1. Mūsu sportistiem padevās lielisks starts – mājup tika pārvestas 2 sudraba un 3 bronzas godalgas.

Pirmā diena

Sākums diez ko rožains nebija. Jau pa ceļam uz Valmieru zvans no Daira Rinča, ziņa par sāpēm muskulī un lūgums atsaukt no dalības 100 m distancē. Šis lēmums bija pareizs, jo ļāva piesardzīgi, bet droši 1. dienā tāllēkšanā izpildīt kvalifikācijas normatīvu. Arī Kārlim Sondoram neveiksme tāllēkšanas sektorā, kas viņu neizsita no līdzsvara pirms otrās dienas cīņām.

Satraucošas ziņas pienāk no Cēsu Olimpiskās sporta bāzes biatlonā, kur norisinās MTB riteņbraukšanas sacensības. Trase sagatavota starptautiskam līmenim. Jau 1. aplī Renārs Valdonis sarauj ķēdi, ko pāris minūtēs salabo un turpina sacensības. Trase piemērota Renāra Vanaga konstitūcijai – tehniska. Pēc katra apļa izstājas dalībnieki – vai nu plīsušas riepas vai pārrautas ķēdes, vai traumas dēļ. Mūsējie, zobus sakoduši, nocīnās līdz galam (neiztiekot bez kritiena) un aiz sevis atstāj vairāk nekā pārdesmit dalībniekus.

Vieglatlētikā pirmais sasniegums: 6. vietu 400 m/b ar jaunu personisko rekordu izcīna Santa Prikule. Toms Kunakovs šogad stadionā 5000 m veic pirmo reizi un saprot, ka cīnīties ar līderiem vēl nav gatavs – starp 29 dalībniekiem vieta tabulas vidusdaļā. Pirmā sacensību diena galā – seko iespaidīga sacensību atklāšana un perspektīvu pilna otrā diena.

Otrā diena

Stadionā karsti jau no paša rīta, kad 8.30 uz starta 10 000 m soļošanā stājas Normunds Ivzāns un Aigars Salenieks. Visas distances garumā var redzēt, ka puišiem neiet viegli, cīnoties gan ar karstumu, gan ar sāncenšu piedāvāto tempu. Varam uzgavilēt – Normunds izcīna pirmo medaļu – bronzu. Arī Aigars uz goda pjedestāla – 5. vieta.

Rīta sacensībās 110 m/b finālā iekļūst Kārlis Sondors, nu jāgaida vakara programma. Neiepriecinošas ziņas pienāk no Alojas, kur cīnās mūsu galda tenisistes. Trāpīts spēcīgā apakšgrupā kopā ar Rīgu, Liepāju un Kuldīgu un nākas atzīt pretinieku pārākumu. Rezultātā 4. vieta apakšgrupā un jāgaida cīņa par 7.–8.vietu ar Aloju.

Vakara vieglatlētikas programma sākas ar Santas Prikules startu 400 m distancē. Uzvara savā skrējienā ar rezultātu tuvu personīgajam, bet pašai neapmierinātība ar lēno soli distances sākumā. 1500 m distancē Anastasija Caica, uzrādot savu sezonas labāko rezultātu, nodrošina sev 5. vietu uz goda pjedestāla. Par patīkamu pārsteigumu parūpējas Kārlis, izcīnot 4. vietu110 m barjerotajā distancē. Nu seko nervu kutinošās sacensības tāllēkšanā. Apbrīnojama Daira Rinča spēja savākties kritiskā brīdī. Vēl pēc piektajiem lēcieniem Darim 6. pozīcija un sestajā lēcienā sprādziens – 7 m 35 cm un bronzas medaļa! Kārtslēkšanas sektorā pārliecinoši pēc sudraba un bronzas godalgām soļo (lec) Ronalds un Rūdolfs Vucāni. Gandarījums par sūri grūti garajām treniņstundām stadionā! Nu jau pašā pievakarē uz starta 10 000 m distancē stājas Anita Kažemāka. Arī atbalsta komandā valda noskaņojums – medaļai jābūt! Anita neliek vilties. Sapratusi, ka ar līderi šoreiz spēkoties nebūs pa spēkam, mūsu sportiste koncentrējas uz savu tempu distancē un sāncensēm neatstāj nekādu ilūziju uz sudraba godalgu. Mūsu galda tenisistes cīņā par 7. vietu pieveic Aloju.

Trešā diena

Esam reālisti un saprotam, ka šajā dienā uz medaļām cerēt ir utopija un galvenais mērķis ir cīnoties maksimāli pašaizliedzīgi, uzrādīt maksimāli labāko rezultātu uz šo brīdi, kas arī gandrīz visiem izdodas. Anastasijai Caica 800 m distancē sezonas labākais rezultāts. Gandarīts var būt arī mūsu jaunais vieglatlēts Raivis Pudulis, kurš, startējot tik nopietnā forumā, abās distancēs uzrāda personīgos rekordus.

Uz starta triatlonā stājas gandrīz 60 dalībnieki un to vidū arī mūsu Austris Bogdanovs, vēl nesenā pagātnē Preiļu BJSS vieglatlētikas nodaļas audzēknis, kurš tagad nodarbojas ar MTB riteņbraukšanu. Šīs sacensības bija liels izaicinājums, no kā nevarēja atteikties. Sākoties 750 m peldēšanai, Valmierai pāri gāžas lietus lavīna, ko paši sportisti, iespējams, nejūt. Pēc peldēšanas 20 km riteņbraukšanas distancē Austris dodas 43. pozīcijā. Nedaudz uzlabojis savu pozīciju, pēc 5 km skriešanas Austris finiša līniju šķērso pēc 1.09,42 – 25.vietā. Lielisks panākums – it sevišķi to prot novērtēt tie, kas visu vēroja klātienē.

Nobeigumā gribas uzteikt visus sportistus, kas J. Daliņa stadionā iesoļoja zem Preiļu novada karoga un ar visu atdevi pašaizliedzīgi cīnījās savu maksimālo spēju robežās. Vēlu visiem izaugsmi savās sportiskajās gaitās un lai šīs Olimpiādes mūsu moto “Preiļu novads – komanda, kur apvienojas pieredze ar jaunības degsmi!” ir spēkā arī pēc četriem gadiem nākošajā Olimpiādē!

Visu sportistu vārdā paldies pašvaldībai par finansiālo atbalstu un priekšsēdētājai Marutai Plivdai par līdzbūšanu Olimpiādes atklāšanā. Paldies par pacietību mūsu šoferītim J. Sondoram, kas bija kopā trīs dienu garumā.

Uzrādītos rezultātus var apskatīties un salīdzināt www.latvijasolimpiade.lv. Statistika liecina, ka starp startējošajām 94 pašvaldībām esam to 55 skaitā, kuras izcīnīja medaļas un neoficiālajā vērtējumā 38. vietā – priekšā daudzām kuplāk pārstāvētām komandām

 

Leonīds Valdonis – komandas vadītājs, Preiļu novada sporta pasākumu organizators.