info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Nedēļas nogalē norisināsies 4. zemledus makšķerēšanas sacensības “Badīgais Cepšu ķīsis”

Sestdien, 10. februārī Kārķu pagasta Cepšu ezerā, notiks jau ceturtās zemledus makšķerēšanas sacensības “Badīgais Cepšu ķīsis IV”.

Dalībnieku reģistrēšanās un pulcēšanās notiks no plkst. 9.00. Instrukcijas, sektora izloze un došanās uz ledus plānota ap plkst. 9.30.

Pēc četru stundu makšķerēšanas, plkst.14.00 notiks rezultātu paziņošana, zupas baudīšana un apbalvošana.

“Lai izvairītos no vēlmes uzlabot iespēju tikt pie labāka loma iepriekš zivis iebarojot, ezers tiks sadalīts sektoros un to sadalīšana notiks pirms dalībnieku kāpšanas uz ledus”, informē pasākuma rīkotāji.

Cepšu ezera platība ir 25ha un vidējais dziļums 2,5 metri, bet dziļākās vietās var sasniegt pat 5m. Ezers atrodas 5 km attālumā no pagasta centra un sacensību dienā būs izliktas papildus norādes.  

“Makšķerēšanas sacensības notiek individuāli, katrs pats uzņemas atbildību par drošību uz ledus un piemērotu apģērbu. Lai arī mūsu pusē inspektori nav manīti, Cepšu ezers ir publiskais ezers un nepieciešams līdzi ņemt makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karti”, stāsta Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons.

Karte nav nepieciešama personām vecumā līdz 16 gadiem un personām, kas vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdiem, turklāt tā derīga, uzrādot to tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Cepšu ezerā mīt līdakas, asari, raudas, līņi, plauži, karūsas, ruduļi, pliči un ķīši. Pasākuma organizētāji informē, ka pie balvām tiks labākie trīs copmaņi, kuriem būs lielākais zivju kopsvars, kā arī lielākā loma un lielākā ķīša izvilcēji.

Specbalva paredzēta arī veiksmīgākajai daiļā dzimuma copmanei un jaunākajam dalībniekam. Makšķernieki loma iegūšanai drīkst izmantot papildus tikai 1 ūdu ar karodziņu!

Ikgadējie sacensību labvēļi: SIA ‘’Ligumss’’, SIA ‘’A.G.V.’’, SIA ‘’Valdis’’, “Aiwa” SIA “Sima 99”, Valkas novada dome, par maltīti pateiksimies SIA ‘’KL Retail’’.

Sacensības var tikt atceltas nepiemērotu laikapstākļu gadījumā, bet šī brīža laika prognozes ir cerīgas.

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Zane Brūvere

Tālr.:64707486

Mob.tālr. 26444002

www.valka.lv

www.facebook.com/Valkasnovads