info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Kuldīgas novadā jauns tūrisma objekts – skatu tornis

Kuldīgas novada iedzīvotājiem un viesiem pieejams jauns tūrisma objekts – skatu tornis Kuldīgā, Ventas upes krastā. Tas kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem piedāvās uzkavēties vairākās platformās, ļaujot variēt ar labākajiem skatiem uz UNESCO Pasaules mantojuma pērli – Kuldīgas vecpilsētu, gleznaino Ventas ieleju, Ventas rumbu un seno ķieģeļu tiltu.

Tornis atrodas “Pārventas parkā,” dabas lieguma „Ventas ieleja” teritorijā un ļauj vērot skatu uz apkārtējo ainavu no astoņiem dažādiem augstumiem. Skatu torņa novietojums un platformās izvietotie soliņi radīs iespēju vecpilsētas un dabas lieguma unikālās vērtības aplūkot ne tikai no torņa augšējās platformas, bet jau no zemākās skatu platformas, kura būs pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pamatu konstrukcijas tornim veidotas no dzelzsbetona, torņa konstrukcijas, margas un kāpnes no metāla, savukārt kā apdares materiāls izmantota termēta oša koksne, kas rada dabisku un estētisku veidolu. Projekta ietvaros labiekārtota arī apkārtējā teritorija, ierīkots apgaismojums un videonovērošana, izbūvētas stāvvietas Krasta ielā, tai skaitā – autobusiem, kā arī stāvlaukums Pārventas parkā. Tornis būs izgaismots diennakts tumšajā laikā,  ļaujot baudīt skatu uz vecpilsētu un Ventas ielejas ainavisko skaistumu.

“Kuldīgas vecpilsēta ir Kuldīgas novada īpašā vērtība, kas virza tūrisma attīstību. Turpinām mērķtiecīgi meklēt iespējas piesaistīt investīcijas, kas ne tikai veicinātu tūristu interesi par mūsu novadu,  bet reizē rūpētos par ilgtspējīgu vidi un mijiedarbību starp dabas, kultūras, un vēstures vērtībām. Skatu tornis ir fantastisks papildinājums Kuldīgai – tas ļaus pakāpties virs pilsētas un no vēl neredzētiem augstumiem vērot skaisto ainavu, par kuru jau šobrīd priecājas visā pasaulē.” saka Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Būvdarbus objektā saskaņā ar iepirkuma ID Nr. KNP 2022/54-K/ERAF pēc SIA “MAAJA” un SIA “Ežu tornis” izstrādātā būvprojekta veic pilnsabiedrība “AIDACO GROUP, būvuzraugs – SIA “Jurēvičs un partneri,” autoruzraugs –  SIA “Lejnieku projektēšanas birojs.”

Būvniecības iecere realizēta projekta Nr. 5.4.3.2/22/A/011 “Kompleksu infrastruktūras izveides un biotopu apsaimniekošanas pasākumu īstenošana dabas liegumā “Ventas ieleja” ietvaros. Kopējās būvniecības, tai skaitā autoruzraudzības un būvuzraudzības, izmaksas 1183740,46 EUR, no kurām ERAF finansējuma daļa ir 728880 EUR. Pašvaldība projekta ietvaros papildus īstenojusi arī bioloģiski vērtīgo zālāju apsaimniekošanas, kultūrvēsturiskās ainavas izkopšanas un invazīvo sugu ierobežošanas pasākumus un plānu izstrāde, kā arī veselības maršruta izveidi.

Apmeklējot torni, aicinām iedzīvotājus un viesus ievērot gan savu, gan citu drošību!