info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Kuldīgā Muzeju naktī piedāvās dažādus pasākumus

18. maijā visā Latvijā muzeji un kultūras iestādes aicinās apmeklēt Muzeju nakts pasākumus. Kuldīgā aizraujošu piedāvājumu apmeklētājiem sagatavojis Kuldīgas novada muzejs, 1905. gada parkā maģiskā krāsu un skaņu burvībā ievedīs 5. mākslas kaleidoskops “Uguns un nakts”, būs atvērts jaunais rātsnams, jaunas izstādes piedāvās Līvijas Rezevskas izstāžu zāle, bet no Rātslaukuma varēs doties naksnīgos pārgājienos dabā.

Kuldīgas novada muzeja (Pils ielā 5) pagalmā no plkst. 20.00 līdz 24.00 notiks Muzeju nakts brīvdabas pasākums “Senais karotājs”. Tā kā Muzeju nakts mērķis šogad ir celt godā visu laikmetu un novadu varoņus un izdzīvot viņu varoņstāstus, apmeklētājus iepazīstinās ar 11.–13. gadsimta karotājiem un viņu dzīvesveidu, godinot varoņus, kuri cīnījušies par savu, savas ģimenes un savas zemes brīvību.

Muzeja pagalmā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vērot vēstures izpētes un rekonstrukcijas domubiedru grupas “Baltava” seno amatu demonstrējumus, apskatīt folkloras un seno cīņu kopas “Vilkači” ieroču un aizsargbruņu stendu. Plkst. 22.00 uz pils nocietinājumu vaļņa “Vilkaču” koncertā izskanēs dziesmas par karavīru dzīvi. Pie Kuldīgas novada muzeja tiks organizētas veiklības spēles bērniem, savukārt pie pils vaļņa apmeklētāji varēs pārbaudīt savus spēkus un veiklību, piedaloties tādās karotāju aktivitātēs kā šķēpmešana, cirvju un nažu mešana mērķī. Ikvienam interesentam būs iespēja doties nakts ekskursijā pa Kuldīgas vecpilsētu kopā ar muzeja darbinieci Ingrīdu Poli.

Muzeja ēkā atdzīvosies 20. gadsimta sākuma ekspozīcija, izskanēs Liesmas Lagzdiņas stāstītie varoņstāsti un darbosies rokdarbu kopas “Čaupe” radošā darbnīca. Izstādē “Nianses un silueti” varēs iepazīt vienu no Kuldīgas vecpilsētas šarmantākajām ielām – Baznīcas ielu. Savukārt izstādē “Labrīt!” varēs apskatīt mākslinieces Ingas Pūces gleznas. Muzeja administrācijas ēkas muzejpedagoģijas telpā būs iespējams apmeklēt ekspresizstādi “Iepazīsti muzeja krājumu!”, kurā varēs aplūkot priekšmetus no muzeja ieroču un aizsargbruņojuma kolekcijas. Izstādē ikviens varēs pārbaudīt savas zināšanas par seno apbruņojumu dažādos vēstures periodos.

1905. gada parkā no22.00 līdz 1.00 varēs baudīt jau piekto mākslas kaleidoskopu “Uguns un nakts”. Pašpārliecinātajam “tehnoloģiju pavēlniekam” – mūsdienu cilvēkam – tā būs lieliska iespēja vienā naktī reāli izdzīvot vairāku gadsimtu cilvēces pieredzi, sākot no 19. gadsimta industriālās revolūcijas “Stīmpanka” romantikas līdz mūsdienu realitātei. Pasākums pārsteigs ar gigantisku lustru un gaismas strūklaku vilinājumu, runājošām sienām, uguns žonglieriem virs cilvēku galvām un modernā baleta emociju izvirdumiem. Nakts būs izaicinājumu pilna, piedāvājot savām rokām nostiept desmitmetrīgu audeklu dzīves lielākajai gleznai, kopā ar “Kuldīgas paletes” gleznotājiem un grafiti mākslinieku pārvērst to savu pārdrošāko sapņu tunelī, izmēģināt interaktīvās gleznošanas burvību, otas vietā izmantojot balsi un kustības.

Rātslaukumā muzeju naktī varēs pulcēties tie, kuri vēlēsies baudīt mieru, dabu un klusumu. 21.30 nakts pārgājienā dabā  (~ 3 km) ar dabas gidi Sniedzi Viši varēs doties bērni, pa ceļam baudot garšīgus pārsteigumus un nebijušus piedzīvojumus. Savukārt 22.00 garākā nakts pārgājienā (~ 8 km) aicināti pieaugušie. Ceļš kopā ar dabas gidu Reini Pižiku vedīs gar Ventas upi uz seno kuršu pilskalnu, kur pārgājiena dalībniekus gaidīs muzikāls un garšīgs baudījums. Pārgājieniem aicinām pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 20371650.

Kuldīgas novada Dome (Baznīcas ielā 1)apmeklētājus gaidīs no 20.00 līdz 23.00, piedāvājot izstaigāt pašvaldības telpas – mazo Domes sēžu zāli 1. stāvā un grezno zāli 2. stāvā, kā arī ielūkoties Domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas un viņas vietnieka Viktora Gotfridsona darba kabinetos.

Interesenti aicināti arī īpašās ekskursijās:

  • 20.30 ekskursija kopā ar Domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu.
  • 21.00 un 22.00 ekskursija kopā ar Domes pulksteņmeistaru Arnoldu Piziku.
  • No 20.00 līdz 23.00 publikai tiks atvērtas pašvaldības policijas telpas. Interesentiem būs iespēja apskatīt videonovērošanas sistēmas telpu, kā arī ielūkoties īslaicīgās aizturēšanas vietā. Ekskursiju vadīs pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns.

Kuldīgas novada pašvaldība ir vienīgā Latvijā, kas darbojas vēsturiski rātei celtā namā. Arī ikdienā jaunais rātsnams ir atvērts iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, greznajā Domes zālē notiek laulību ceremonijas, pieņemšanas par godu pilsētas viesiem, Domes sēdes un citas pilsētas un novada attīstībai nozīmīgas sanāksmes.

Līvijas Rezevskas izstāžu zāle (Mucenieku ielā 19) būs atvērta no 18.00 līdz 1.00. Plkst. 18.00 atklās Katrīnas Taivānes gleznu izstādi un kuršu ķoniņu pēcteces un kultūrvēsturiskā mantojuma glabātājas Lienes Peniķes radošo darbu izstādi “Mantojumā – daile”. Būs apskatāma arī pastāvīgā izstāde – Līvijas Rezevskas skulptūras.

Informāciju apkopoja:

Kristīne Āboliņa, Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste

Kristīne Duļbinska, Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Kuldīgas novada pašvaldība

Tālr. 633 21900, e-pasts: kristine.dulbinska@kuldiga.lv

 www.kuldiga.lv id Table 7 Co