info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Garīgās mūzikas koncerts Alūksnē ieskandinās Muzeju nakts aktivitātes

Sestdien, 18. maijā, Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā norisināsies jau par tradīciju kļuvušais garīgās mūzikas koncerts, kas šogad būs veltīts Ernstam Glikam un Bībelei.

Šajā pavasarī Alūksnes, Balvu un Gulbenes sieviešu koru apriņķa kopīgi veidots koncerts ar garīgās mūzikas repertuāru ieskandinās Muzeju nakts aktivitātes, priecējot novada iedzīvotājus un viesus. Zīmīgi, ka pasākums veltīts Ernstam Glikam un Bībelei, jo mācītājam un Bībeles tulkotājam šogad aprīlī apritēja 365 gadi, savukārt Vecās derības tulkojumam latviešu valodā – 330 gadi. Ieeja koncertā būs par ziedojumiem.

Vakara turpinājumā ar plašu aktivitāšu klāstu vairāki muzeji un krātuves Alūksnes novadā piedāvās interaktīvu programmu. Īpašu programmu ir izstrādājis Alūksnes muzejs, kurš sagatavojis veloralliju un velosipēdu kolekcijas izstādi, kā arī citas aktivitātes. Alūksnes Bānīša stacijā būs izveidota radošā darbnīca “Piešķir naktij krāsu!”.

Arī vairāki muzeji pagastos sagatavojuši interaktīvu vakara programmu. Bejas novadpētniecības centrs cels godā laikmetu varoņus, Veclaicenes vēstures krātuvē organizēs muzeju dienu – “Mežs – sargātājs” – par drosmi, uzticēšanos, skarbumu un cilvēcību nacionālo partizānu gaitās Veclaicenē. Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs sagatavojis foto orientēšanos lauku sētā “Izkulšanās no RIJAS” un citas aktivitātes, bet Jaunlaicenes Muižas muzejā varēsiet apskatīt digitālo izstādi “Alūksnes puses varoņi”. Zeltiņu vēstures krātuvē muzeju diena – ceļojums laikā; uzzināsim, ko zinām un ko nezinām par Alūksnes novadu. Būs arī acumēra un reakcijas pārbaude. Visbeidzot Pededzes tautas namā apskatāma ekspozīcija “Pededzes senā sadzīve”. Tuvāk iepazīties ar muzeju pasākuma programmu iespējams pašvaldības mājaslapā www.aluksne.lv.

Sagatavoja: Sanita PĀSA,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26456644

sanita.pasa@aluksne.lv

www.aluksne.lv