info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Aicina ģimenes iepazīt mežu pasākumā “Meža ABC ” Kuldīgas pusē


Sestdien, 11. maijā, no plkst. 10.00 līdz 18.00 Kuldīgas novada Padures pagasta “Struņķukrogā” (12 km no Kuldīgas Ventspils virzienā) vairāk nekā 100 meža nozares uzņēmumi un organizācijas aicina visus interesentus, bet jo īpaši meža īpašniekus un ģimenes ar bērniem, uz meža nozares lielāko izglītojošo pasākumu Latvijā “Meža ABC”. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pasākumu rīko biedrība “Meža konsultants”, piedāvājot ikvienam meža nozares uzņēmumam iesaistīties pasākumā. Pirmais pasākums “Meža ABC” notika 2005. gadā un pulcēja nedaudz vairāk par 700 dalībniekiem. 2018. gadā pasākums pulcēja gandrīz 10 000 dalībniekus. Pasākums norisinās brīnišķīgi iekārtotā vietā, kur īpaši padomāts par daudzām interesantām aktivitātēm bērniem, kas viņus gan iepazīstinās ar mežu, gan palīdzēs izprast dabā notiekošos procesus un to, kā norit darbi mežā. Interesanti būs ikvienam, kam patīk daba un mežs. Uz pasākumu aicināti lieli un mazi, iesācēji un pieredzes bagātie – visi, kuri mīl dabu, vēlas iepazīt, pasmaržot, pagaršot, sajust, ieraudzīt un saprast norises mežā.

Pasākumam ir divas daļas – 10. maijā norises mežā iepazīs tikai klašu un pulciņu komandas, bet 11. maijā uz pasākumu aicināti visi interesenti. Skolu interese ir ļoti liela. Dalībai pasākumā pieteicās 423 klases ar vairāk nekā 8500 skolēniem. Biedrība rīkoja loteriju, lai noskaidrotu, kuras klases ar turpat 4000 bērniem no visas Latvijas iegūs iespēju labāk iepazīt mežu un dabas procesus.

Savukārt 11. maijā pasākums notiks no plkst. 10.00 līdz 18.00. Ierodoties pasākuma vietā, apmeklētājiem jāreģistrējas, jāsaņem pasākuma kartes un kontrollapas. No plkst. 17.30 līdz 18.00 kontrollapas jānodod informācijas centrā. Plkst. 18.00 pasākums noslēgsies ar loteriju, kurā tiem pasākuma apmeklētājiem, kuri būs nodevuši kontrollapas, apmeklējuši vismaz 15  meža pieturas un atradīsies uz vietas pasākumā, būs iespēja izlozēt balvas no pasākuma atbalstītājiem.

Pasākuma dalībniekiem piedāvāsim:

  • vairāk nekā 50 meža pieturās, piemēram, “Kukaiņi-smukaiņi”, “Sēklas un stādi, meža selekcija”, “Pastaiga pa koku galotnēm”, “Silta, jauka istabiņa”, “Meža matemātika”, “Jauna māja pūcei”, “Koks šodien, rīt, parīt”, “Meža dzīvnieki” u.c. uzzināt visu par meža apsaimniekošanu un izmanotšanu un to, kas notiek dabā, un gūt lieliskas emocijas;
  • meža tehnikas paraugdemonstrējumus;
  • pastaigu pa koku galotnēm kopā ar kokkopjiem-arboristiem;
  • baļķu pludināšanu kopā ar Gaujas Mitro;
  • uzņemt augu enerģiju kopā ar Annu Luteri;
  • meža garšu kopā ar Raimondu Zommeru;
  • Stender’s zupas virtuvi un atpūtu pie ugunskura;
  • medību suņu parādi un citas izglītojošas aktivitātes.

Mežs ir viena no lielākajām dabas bagātībām, kas pieder cilvēcei un ir mūsu vides visbūtiskākā sastāvdaļa: skābekļa ražotājs, gaisa attīrītājs, augsnes sargs, ūdens saglabātājs, nokrišņu regulētājs, ainavas veidotājs. Tas rūpējas, lai mums būtu veselīgi dzīves apstākļi. Mežs ar savām krāsām, skaņām, daudzveidību un mainīgumu rada cilvēkā arī estētisku pārdzīvojumu. Pasākuma apmeklētājiem tiek parādīta meža nozare kopumā, tās attīstība, daudzveidība, lielā nozīme un vērtība Latvijā. Tā ir iespēja redzēt mežu no dažādiem skatpunktiem – kā ekonomisko, sociālo un dabas vērtību.

Lai mežu izprastu un iemīlētu, tas jāiepazīst, un Meža ABC tam ir lieliska vieta. Tiekamies “Meža ABC” 11. maijā!

Informāciju sagatavoja: Sigita Vaivade,

biedrības “Meža konsultants” valdes priekšsēdētāja,

“Meža ABC” projekta vadītāja