info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Alūksnes novadā viesojās Igaunijas vēstnieks

Otrdien, 30. aprīlī, Alūksnes novadā viesojās Igaunijas vēstnieks Arti Hilpus, vēstnieka vietniece Signe Matteus un konsuls Tarmo Punnik.

 Vēstnieka vizītes mērķis bija iepazīties ar Alūksnes novadu, tā tūrisma attīstības plāniem, novada uzņēmumu sadarbību ar Igauniju un gūt lielāku ieskatu par dzīvi pierobežā.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis viesus iepazīstināja ar novada vēsturi, līdz šim paveikto un nākotnes iecerēm.

Vizītes laikā vēstnieks ar pavadošo komandu viesojās nesen atvērtajā “Bahnhofs Hotel” viesnīcā Alūksnē, kas atrodas bijušajā Igauņu biedrības mājā, tālāk devās uz Alūksnes Bānīša staciju, kur iepazinās ar ekspozīciju. Vizītes noslēgumā vēstnieks apmeklēja pierobežas pagastu Veclaiceni, kur tikās ar pagasta pārvaldes darbiniekiem, igauniski runājošajiem veclaiceniešiem un Veclaicenes sadarbības partneriem no robežas otras puses, iepazinās ar veclaiceniešu un kaimiņu igauņu sadarbības aktivitātēm, kā arī apmeklēja igauņu mežabrāļu piemiņas vietu.

Vēstnieks atzina, ka ir patiess prieks redzēt, ka pierobežā dzīvojošajiem igauņiem un latviešiem ir izdevies izveidot ilglaicīgus un personiskus kontaktus.

Sagatavojusi: Sanita PĀSA,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26456644

sanita.pasa@aluksne.lv

www.aluksne.lv