info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Kuldīga izrotāta Ziemassvētkiem

Nedēļas nogalē Kuldīga iemirdzēsies Ziemassvētku gaismās. Svētku rotājumi izvietoti gan jau ierastajās, gan jaunās vietās. Pirmoreiz svētkiem izrotāts būs vecais velvju tilts pār Ventu.

Kuldīgā tradicionāli ir divas svētku egles – viena no tām tiek izrotāta Kuldīgas vecpilsētas sirdī – Rātslaukumā, bet otra – Pilsētas laukumā. Abas svētku egles tiks rotātas, izmantojot gan agrākos gados sarūpētus, gan jaunus dekorus.

Kā  katru gadu, Rātslaukumu rotās zāģēta egle. Tās augstums ir ap 16 metriem. Šogad Kuldīga svētku egli saņēma dāvinājumā no AS “Latvijas valsts meži”. Egle tika atvesta no Dienvidkurzemes mežu apsaimniekošanas daļas apsaimniekojamo mežu teritorijas. Rātslaukuma egle izrotāta gaišā, vieglā tonalitātē, izmantojot pērn izgatavotās egļu bumbas, gaišas lampiņu virtenes, ko papildinās jauni dekori “lāstekas”, kas ar savu estētiskumu ļoti piestāv Kuldīgas vecpilsētas raksturam un labi papildina jau esošo egļu bumbu ansambli. Domājot par jaunām dekorācijām egles rotāšanai, ļoti svarīgs priekšnosacījums bija, lai tās atbilstu vecpilsētas raksturam, labi papildinātu jau esošo dekorāciju ansambli un būtu ilgmūžīgas, stāsta māksliniece Aiga Vaitkus, viena no svētku noformējuma autorēm. Jaunās dekorācijas “lāstekas” izgatavoja uzņēmumā SIA “Saučuks”.

Savukārt Pilsētas laukumā jau otro gadu tiks izrotāta pie ēkas Pilsētas laukumā 2 augoša skaista sudrabegle, ko savulaik iestādījis Kuldīgas rajona galvenais arhitekts Kārlis Vainovskis. Šī egle būs izrotāta sarkanos toņos – ar sarkanām bumbām, sarkanām un baltām lampiņu virtenēm.

Liepājas ielā svētku noskaņu radīs daudzu iemīļotās zvaigžņotās debesis, ko papildinās lielie lukturi un jaunas dekorācijas – lustras, kas ienesīs ielā mājīguma atmosfēru. Vēl šajā ielā pastaigas laikā varēs apskatīt dekorācijas ar izgaismotām meža ainiņām. Pilsētas laukuma ierastajā fotostūra vietā svētku gaidīšanas laikā iepriecinās zvaigžņota siena un lielas lāstekas, kas ir jauna dekorācija.

Daudzās ielās pie laternām iemirdzēsies jau pierastie dekori. Parkos izgaismos un ar lampiņām apvīs kokus. 1905. gada parkā svētku noskaņu radīs milzu dāvanas. Dekorācijas, kā ierasts, atradīsies arī abos rotācijas apļos. Skvērā pie Kuldīgas kultūras centra atradīsies piparkūku mājiņa, laternas un dekoratīvs vilcieniņš, bet pie Svētās Katrīnas baznīcas – Betlēmes ainiņa. Pirmoreiz ar lieliem vainagiem svētkiem būs saposts vecais tilts. Jauns akcents – gaismas koks – atradīsies pie Kuldīgas peldbaseina.

Kuldīgu šogad dekorē apvienība SIA “ROYAL KEY”, SIA “LEXA ID” un SIA “Šķērsts”.

Tā kā ārkārtējās situācijas laikā pasākumi ir aizliegti, eglītes svinīga iedegšana konkrētā laikā netiek organizēta. Svētku gaismas visā pilsētā iedegsies piektdienas, 27. novembra, vakarā, bet svētku egles visā krāšņumā iemirdzēsies pirmajā Adventē, svētdien, 29. novembrī.

Gatavojoties Ziemassvētkiem, Kuldīgas Aktīvās atpūtas centrs aicina gan kuldīdzniekus, gan ciemiņus četras nedēļas nogales doties Adventes piknikpastaigās. Ikviens aicināts doties īsākā vai garākā pastaigā un piestāt kādā no īpašajām Adventes piknikpastaigu vietām, lai iemalkotu līdzi paņemto kafiju vai apēstu kādu līdzpaņemto našķi un rastu svētku sajūtu.  Īpašā svētku noformējumā tiks iekārtotas piknika vietas kādā no jau esošām vai mazāk zināmām apskates vietām Kuldīgā un novadā. Piknika vietu lokāciju varēs uzzināt katru sestdienas rītu “VisitKuldīga” Facebook profilā. Katru nedēļas nogali lokācijas mainīsies.

Baudot adventes piknikpastaigas, aicinām neaizmirst to iemūžināt fotoattēlā un ar attiecīgajām mirkļbirkām #AdventespiknikspastaigaNo1 vai kādā citā nogalē #AdventespilnikpastiagaNo2, ievietot bildes komentāru sadaļā pie attiecīgās nedēļas ieraksta “VisitKuldīga” Facebook profilā. Ikviens, kurš būs devies Adventes piknika staigā vismaz divas nedēļas nogales, publicējis foto ar norādītu mirkļa birku, 21. decembrī piedalīsies četru gardumu grozu izspēlē savam svētku galdam.

Svētku gaidīšanas laikā Kuldīgā iespējami vēl citi pārsteigumi.

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Duļbinska,

Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Kuldīgas novada pašvaldība

Tālr. 27020754, e-pasts: kristine.dulbinska@kuldiga.lv ,

www.kuldiga.lv