info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Alūksne pošas svētkiem

Sagaidot svētkus, Alūksnē pamazām tiek izvietoti Ziemassvētku rotājumi ar mērķi radīt svētku noskaņu un mudināt ienest vairāk gaismu arī savās mājās.

Lielākais jaunums šogad būs gandrīz četrus metrus augstais eņģelis, kurš atrodas laukumā pie Brūža un Pils ielas krustojuma. Vēl viens jaunums šogad būs eņģelis, kas izveidots kā interaktīva svētku rota, ko cilvēks var ne tikai aplūkot, bet arī saplūst ar to un sajusties par eņģeli. Tas atradīsies pie Tūrisma informācijas centra. Atzīmēsim, ka konceptu Alūksnei kā eņģeļu pilsētai ir radījusi Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, bet māksliniece un eņģeļu autore ir Alūksnes Mākslas skolas pasniedzēja Lilija Kukle.

– Veidojot eņģeļus, tos redzu kā gaisīgus un nereālus pasaku tēlus. Laika gaitā ir uzlabojusies arī prasme tos veidot. Tas redzams arī veiktajā darbā. Ļoti labi, ka šī ideja par eņģeļu pilsētu saglabājās nevis apstājās.  Ir ļoti patīkami, ka cilvēki novērtē darbu un radīto noskaņu,- stāsta Lilija Kukle. Māksliniece izceļ, ka liela nozīme kopējā tēla veidošanā jāpiešķir arī niansēm, piemēram, apgaismojumam, kas padara katru eņģeļi īpašu. Līdzīgi kā citus gadus parks ap strūklakām būs eņģeļu parks – tiks izvietotas eņģeļu figūras, kā arī izrotātas arkas.

Vēl ar gaismu virtenēm tiks pušķotas ābelītes Pils ielas malā. Būs gaismas rotājumi pār Brūža ielu, pie Alūksnes Kultūras centra, Miera ielas krustojumā un citur.

Lai arī Alūksnes Ziemassvētku egles iedegšanas svētki šogad nenotiks, tā administratīvās ēkas laukumā iemirdzēsies 2.adventē. Eglei būs daļa jaunu rotājumu.

Lai Ziemassvētku gaidīšanas laiks būtu gaišāks un priecīgāks, Alūksnes novada pašvaldība aicina iesaistīties arī iedzīvotājus, uzņēmumus, iestādes, nevalstiskas organizācijas un rotāt savus namus, pagalmus un logus, ja iespējams, izvēloties baltu toņu lampiņu virtenes.

Sanita Spudiņa

Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts:  sanita.spudina@aluksne.lv
Tālrunis: +371 26456644, +371 64381503
Adrese:   Dārza iela 11, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301