info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
Sniega diena Krāslava

Krāslavas bērnu Sniega diena 2016

15.janvāri 110 bērni un 33 pieaugušie no 4 Krāslavas pilsētas mācību iestādēm sapulcējās “Pīlādzītī” uz sporta pasākumu “Pasaules Sniega diena – 2016”.

Pasākums tika atklāts ar Olimpiskā karoga un uguns ceremoniju, bērni salika olimpisko simbolu un pieteica savas komandas. Pasākumā kopā ar sportiskiem dzīvniekiem bērni piedalījās dažādās stafetēs ar ziemas sporta veidu elementiem: kērlingu, slēpošanu, kamanu sportu, hokeju, biatlonu un triatlonu. Pasākuma nobeigumā visi dalībnieki saņēma diplomus un balvas, sasildījās ar karsto tēju.

Pasaules Sniega diena (World Snow Day) ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, kas vienlaicīgi notiek dažādās vietās visā pasaulē. Latvijā šogad tas notika piekto reizi.

 

Pasaules Sniega dienas moto: “Vediet bērnus uz sniegu!”, starptautiskais moto: “Explore, Enjoy, Experience.”

Sniega dienas mērķis ir dot bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Iespēja izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas, kā arī radīt iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Sniega dienas mērķis nav noskaidrot vai atlasīt nākamos čempionus, bet gan dot iespēju bērniem un arī viņu vecākiem pārliecināties, ka aktivitātes uz sniega var kļūt par viņu ikdienu, kas sniedz pozitīvas emocijas un nodrošina veselīgu dzīvesveidu.

Noslēdzās foto un zīmējumu konkursi “Bērni uz sniega”, kurā tika iesniegtas 187 fotogrāfijas un 81 zīmējums no Krāslavas novada PII “Pīlādzītis” un Krāslavas PII “Pienenīte”, Indras pamatskolas pirmsskolas grupu audzēkņiem vecumā no 2 līdz 7 gadiem, darbiniekiem un audzēkņu vecākiem.  Zīmējumu izstādi var apskatīt „Pīlādzītī” līdz 9.februārim.

Krāslava ziema

Konkursa žūrija (“Pīlādzītis” vadītāja Svetlana Rukmane un Padomes priekšsēdētāja vietniece Natālija Zdanovska, pirmsskolas skolotāju MA vadītāja Jeļena Vorošilova , fotokluba “Zibsnis” pārstāve Inga Pudnika, sporta skolas trenere Ilona Vanaga) izvērtēja iesniegtos darbus. Godalgoto vietu ieguvēju apbalvošana notiks 9.februārī plkst. 10.00 PII “Pīlādzītis” aktu zālē.

Viena labākā fotogrāfija un viens zīmējums tiek virzīti dalībai Latvijas Slēpošanas Savienības fotogrāfiju un zīmējumu konkursu finālā.

Pateicamies Latvijas Slēpošanas Savienībai par atbalstu!

Jeļena Vorošilova, Krāslavas novada pirmsskolas skolotāju MA vadītāja