info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Influenceru labdarības basketbola spēle Līvānos “ODS vs GENERAL”

24.februārī Līvānu 1.vidusskolas sporta zālē labdarības basketbola laukumā tikās repera Oda izvēlēta komanda pret Twitch straumētāja CallmeGeneral komandu. Šīs spēles mērķis bija palīdzēt smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai – kampaņā “Mazo sirsniņu cerības”.

Spēlētāju vidū bija Latvijas iecienītākie influenceri un reperi – Ods, GENERAL, Rihards Gromuls, Gustavs Mellenbergs, I MEAN LOVE, Goča un daudzi citi. Lai komandas būtu vienādos sastāvos, spēlē piedalījās arī “BK Līvāni” spēlētāji. Klātienē un tiešraidēs to vēroja vairāki tūkstoši interesentu.

Laukumā cīnījās gan spēlētāji ar pieredzi, gan amatieri, bet visus vienoja vēlme palīdzēt bērniem, kuriem ir bērnu cerebrālā trieka, epilepsija un citas smagas slimības. Nauda tiks tērēta bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai.

“Ar basketbolu ikdienā man ir pilnīgi nekā – tieši nulle, jo spēlēt neprotu, bet bumbu turēt protu, piespēles iedosim, cerams, ka viss sanāks,” saka digitālā satura veidotājs Raimonds Leja. “Man tieši brīvdiena ir iekritusi, forša atmosfēra, cilvēki. Kāpēc gan nepaspēlēt un neizdarīt kaut ko labu?”

“Es piedalījos tāpēc, ka man vienmēr patīk labdarības pasākumi,” skaidro reperis Ods (Valters Grīnfogels). “Tas ir riktīgi forši, ka mēs varam ar saviem vārdiem, ar savu platformu izdarīt kaut ko “krutu” citiem cilvēkiem. Tāpat man ir iespēja spēlēt basketbolu ar foršiem džekiem, kurus es pazīstu, ar kuriem es neesmu ticies uz basketbola laukuma, bet uz skatuvēm. Tas ir riktīgi “kruta”, mēs abās komandās esam salasījušies foršs kolektīvs.”

Spēli organizēja digitālā satura izveides organizācija “GARAZA” sadarbībā ar Līvānu Novada Jauniešu domi. Spēles idejas autors un galvenais organizators Aleksandrs Mitins par spēles mērķi izteicās šādi: “Spēles galvenais mērķis bija iedrošināt jauniešus ziedot labdarībai, kā arī saliedēt digitālā satura veidotājus un mūziķus. Man ir patiesi liels prieks par to, cik atsaucīgi bija pasākuma apmeklētāji, mērodami ceļu arī no citām pilsētām, piemēram, no Rīgas, Tērvetes un pat Liepājas, kā arī ir liels prieks arī par pašu spēlētāju atsaucību. Vēlos izteikt lielu paldies ikvienam, kurš apmeklēja spēli klātienē, kā arī ikvienam, kurš skatījās spēli tiešraidē vai atkārtojumā”.

Organizatori bija nodrošinājuši arī spēles tiešraidi, kuras laikā skatītāji tika aicināti izmantot iespēju ziedot bērniem līdzekļus elektroniski. Gan ienākumi no biļešu tirdzniecības, gan interneta ziedojumi ir apkopoti vienotā fondā. Labdarības basketbola spēlē “ODS vs GENERAL” saziedoti teju 1400 eiro, bet iespēja veltīt līdzekļus bērniem ir joprojām. Mājaslapā Ziedot.lv projektam “Mazo sirsniņu cerības” varēs ziedot līdz 8.martam.

Spēles atbalstītāji ir SIA “Zelta Zeme”, SIA “Labas Mēbeles”,SIA “RNS-D”, SIA “885”, Ziedot.lv fonds un SIA “Ezītis Miglā”.