info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
Tukuma uzņēmēji

Godināti Tukuma novada uzņēmēji

22. martā Šlokenbekas muižā jau astoto gadu notika Tukuma novada uzņēmēju godināšanas pasākums “Tukuma novada uzņēmējs 2023”.

Pašvaldība pateicās vietējiem uzņēmējiem par viņu veikumu, pasniedzot apbalvojumus 11 nominācijās, no kurām lielāko daļu saņēma uzņēmumi, ko attiecīgajās nominācijās bija izvirzījuši novada iedzīvotāji.

Šī gada pasākuma ideja “Uzņēmēju šovs” vēl vairāk ļāva iepazīt enerģiskus un radošus uzņēmējus, kuri sirdslietu ir spējuši pārvērst biznesā. Tukuma novada pašvaldība saka sirsnīgu paldies uzņēmējiem, kas ar savu darbu, degsmi, neatlaidību un radošajām idejām sniedz devumu kopējā novada attīstībā!

Tukuma uzņēmēju balva 2024, attēls

Nominācijā “Esošā uzņēmuma izaugsme” balvu saņēma SIA “Reniar”, kas nodarbojas ar namdaru un galdniecības izstrādājumu ražošanu. Uzņēmums reģistrēts 2002. gadā. Uzņēmums salīdzinājumā pret 2021. gadu spējis savu apgrozījumu palielināt 20,24 reizes.

Balva “Labsajūtas veicinātājs” tika pasniegta SIA “Albatross SPA”. Uzņēmums izveidojis atpūtas kompleksu “Albatross Home” attīstības teritorijā Ķesterciemā un tika atvērts apmeklētājiem 2022. gada martā. Kompleksā ietilpst 25 m baseins, bērnu baseins, sauna, tvaika pirts un 2023. gada pavasarī atklāta SPA terase. Tā ir vieta, kur viesi ne tikai uzlabo veselību, atgūst dzīvesprieku, nostiprina peldēšanas prasmes, bet arī nodrošina atpūtu gan ķermenim, gan garam.

Titulu “Labākais darba devējs” iedzīvotāju balsojumā ieguva SIA “Puratos Latvia”, kas piedāvā plašu inovatīvu produktu un izejmateriālu klāstu un praktisko pieredzi maizes, konditorejas un šokolādes izstrādājumu sektorā. Uzņēmuma produkti un pakalpojumi ir pieejami jau vairāk nekā 100 valstīs visā pasaulē un lielākoties tiek ražoti vietējo meitasuzņēmumu tīklā. Šobrīd uzņēmumā strādā vairāk nekā 8780 darbinieku 99 meitas uzņēmumos visā pasaulē.

Balvu nominācijā “Novada garša” saņēma SIA “Skrīne”. Uzņēmuma gaļas pārstrādes cehā tiek ražoti visu veidu cūkgaļas un vistas gaļas kūpinājumi, kā arī žāvēto un vārīto desu produkti. Uzņēmuma produkciju zina ikkatrs novada iedzīvotājs. Gadu no gada uzņēmums ir organizējis arī Miķeļdienas, Līgo un Lieldienu gadatirgus.

Par “Smukuma veicinātāju” tika atzīts ēdināšanas uzņēmums “Rocket Cafe”, kas savas durvis apmeklētājiem vēra pērnā gada nogalē, piedāvājot apmeklētājiem izbaudīt kulinārijas šedevrus no Āzijas un Itālijas virtuves.

Apbalvojumu “Tūrisma uzņēmējs” ieguva SIA “Valguma pasaule”, kas atpūtas bāzē “Valguma pasaule” piedāvā izbaudīt aktīvu atpūtu dabā, dodoties pastaigu takās, izbraucot ar laivu pa Valguma ezeru, kā arī piedāvājot iespēju attīrīties Valguma pirtī, ieturēt maltīti restorānā vai pārnakšņot viesnīcā un citas aktivitātes.

Titulu “Gada mājražotājs” saņēma “Kundziņ’ siera” sierotava. Uzņēmums ir kādas jaunas ģimenes Bērzciemā lolots sapnis par savu sierotavu. Darbību “Kundziņ’ siers” uzsāka 2018. gadā. Uzņēmums piedāvā ne vien iegādāties savu produkciju, bet arī iepazīt siera tapšanas procesu.

Kā “Gada ražotājs” tika iebalsots un apbalvots SIA “ND Metalika” – uzņēmums, kas ražo apkures katlus, kūpinātavas, grilus, ieroču seifus, ugunskura vietas, pirts katlus, krāsniņas un arī dārza dekorus. Uzņēmuma darbinieki nepārtraukti pilnveido produkcijas izgatavošanas kvalitāti, strādājot ar augstiem uzņēmuma standartiem, apvienojot pieredzi un individuālu pieeju klientiem, veicinot uzņēmuma konkurētspēju vietējā un starptautiskajā tirgū.

Apbalvojumu “Gada investīcijas” ieguva SIA “Lindstrom Prodem”, kas ražo kvalitatīvus darba apģērbus un piegādā saražoto produkciju klientiem Ziemeļeiropā, kā arī Latvijā. Savu darbību “Lindstrom Prodem” apģērbu ražotne uzsāka 2017. gada februārī, šobrīd nodrošinot 140 darbavietas. Uzņēmums 2023. gadā paplašināja Tukuma ražotnes telpas, tādējādi ļaujot kāpināt uzņēmuma ražošanas jaudas par vidēji 20 %.

Nominācijā “Gada apgrozījums” balvu saņēma AS “Tukuma piens”, kas pērn palielinājis apgrozījumu par 16 % salīdzinājumā pret 2021. gadu. Uzņēmums ir viens no Tukuma pilsētas simboliem, kas nes Tukuma vārdu Latvijā un ārpus tās. Ražotājs ir pazīstams ne tikai ar savu plašo produktu klāstu, kas arvien tiek papildināts, bet arī ar savas atsaucību un iesaistīšanos pilsētas dzīvē, atbalstot gan dažādus pasākumus un svētkus, gan biedrību iniciatīvas. AS “Tukuma piens” jau kopš 2016. gada nemainīgi ir lielākais uzņēmums pēc apgrozījuma lieluma. Tāpat uzņēmums ir novasda lielākais pelnītājs, kas pēc pērnā gada pārskata datiem peļņu palielinājis par 50,77 %. Uzņēmums ir arī trešais lielākais darba devējs novadā, nodarbinot aptuveni 250 darbinieku.Kā “Gada IIN maksātājs” balva tika pasniegta SIA “Skonto Plan Ltd”. Tas ir viens no lielākajiem moderno fasāžu ražotājiem Baltijas reģionā, piedāvājot fasādes konstrukcijas pakalpojumus gan luksusa mājokļiem, gan dzīvojamiem kompleksiem, gan komerciālām augstceltnēm. SIA “Skonto Plan Ltd” kopā nodarbina aptuveni 380 darbiniekus un ir veicis 3,43 milj. EUR lielus iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumus, kas atspoguļo uzņēmuma galveno kapitālu – zinošus darbiniekus, kuri spēj radīt starptautiskajos tirgos konkurētspējīgus risinājumus ēku fasādēm.