info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Drīzumā dvīņu pilsētu Valkas un Valgas festivāls

Šogad Valkas un Valgas festivāla svinības norisināsies no 7. līdz 11. jūnijam!
Kā jau katru gadu, festivāla programmā paredzētas daudzveidīgas sporta un izklaidējošas aktivitātes.

Šoreiz festivāls sāksies īpaši biedējoši – 7. jūnijā pirmo reizi notiks tautas pārgājiens “Valgas tumšākā puse“. Pārgājiena maršruts ies cauri daudzām vietām, ko ikdienā apciemot nav iespējams.

Oficiālais “pirmais sitiens“ tiks dots ceturtdienas, 8. jūnija vakarā – Valgas kultūras un interešu centrā būs apskatāma Igaunijas Republikas 100. dzimšanas dienai veltīta izstāde “Igaunijas Republikas klavieres“, kurā būs aplūkojamas aptuveni 20 vēsturiskās klavieres no 1918.-1940. gadam. Tradicionāli savu jaunāko daiļradi demonstrēs Valkas un Valgas radošie cilvēki. Plkst. 21:00 sāksies nakts veloorientēšanās “Nakts piedzīvojumi Valgā ar velosipēdiem“ pa Valgas pilsētas ielām. Velopārgājienā – sacensībās var piedalīties ikviens, kam ir divriteņu draugs.

Piektdien, 9. jūnijā Valkas pilsētas kultūras namā norisināsies „Teatrālās tikšanās“ trīs Baltijas valstu teātriem. Ar saviem priekšnesumiem publiku priecēs Rakveres teātris “JABLOKO“ no Igaunijas, Skodas pilsētas kultūras centra Žemaišu teātris no Lietuvas un Latviju pārstāvēs Valkas pilsētas teātris. Ieeja uz katru izrādi 1 EUR.

Piektdienas vakarā visi interesenti aicināti vērot motosacīkstes “Valga ekstreem enduro“. Sacensības norisināsies teritorijā starp Pedeles upi un Rimi veikalu.

Līdz pat pusnaktij otro gadu pēc kārtas savas durvis vērs vaļā baznīcas, lai pieņemtu visus interesentus. Baznīcu nakts ietvaros varēs apciemot visas Valgas baznīcas un Valkas-Lugažu Evaņģēliski luterisko baznīcu. Punktu dienai pieliks pusnakts deju ballīte Valgas pilsētas parkā, kur uzstāsies tūkstošu deju mūzikas cienītāju mīļākā grupa „Hea story“ un dažādos konkursos apbalvotā deju grupa „Modus“.

Sestdiena, 10. jūnijs, ir lielā tirgus diena, jo Valgā norisināsies Livonijas lielākais tirgus. Livonijas tirgū būs arī daudzveidīga kultūras programma, kur uzstāsies divu pilsētu kultūras kolektīvi. Tā kā 2017.gads Igaunijā ir jauniešu un bērnu kultūras gads, Valgas centrā jauniešiem un bērniem būs daudz aktivitāšu. Sestdienas pusdienlaikā notiks dzimšanas dienas koncerts un tajā tiks kārtējo reizi godināts un apbalvots Valgas goda pilsonis.

Arī Valkas pusē paredzētas vairākas aktivitātes visu vecumu pārstāvjiem. Dienas pirmajā pusē visi aktīvā dzīvesveida piekritēji aicināti uz sacensību seriāla „Valkas četrcīņa – 2017“ otro posmu riteņbraukšanā (87km, 60km, 30km). Apkārt Lugažu laukumam notiks riteņbraukšanas sacensības bērniem no 3 – 11 gadu vecumam. Distances sākot no 200 m.

No plkst. 11:00 Valkas brīvdabas estrādē, pasaulē vienīgajā dūmburbuļu šovā un disenītē, bērnus izklaidēs Sūklis Bobs! Tā ir dāvana no Valkas pilsētas kultūras nama un Valkas novada domes Valkas bērniem pilsētas svētkos! Ieeja dūmburbuļu šovā un disenītē – par brīvu, par maksu – piepūšamās atrakcijas, cukurvate, našķi.

No plkst. 15:30 grandiozajā koncertballē “Lecam Pa vecam Valkā” uzstāsies grupas ’’Baltie lāči’’,’’Dakota’’ ,’’Galaktika’’, ’’Otra Puse’’,’’Tranzīts’’, ’’A-Europa’’, Ivo Fomins, Antra Stafecka, DJ E.E. Edžiņš. Koncertballes vadītājs – aktieris Imants Vekmanis. Bet no plkst. 22:00, apmeklētājiem kas vecāki par 16 gadiem – Elektroniskās deju mūzikas pasākums ar latviešu mūsdienu grupām un dīdžejiem – specefektu ballīte “Electric SMOG!”. Piedalās: Rieks ar grupu, Dj Emil Deo, Dj ROMKEEN, NILL KETNER, REZarin, Trap Love, Street Warriors show.

Svētku dienas pārgājienos piedalīsies Valgas un Valkas bērnudārzu bērni un arī ugunsdzēsēji, un parādes nešķiramā daļa protams, būs ugunsdzēsēju mašīnas. Valsts stiprākie spēkavīri demonstrēs savu spēku un protams – nevar taču iztikt bez laivu rallija! Festivāla noslēgumā, kā jau tradīcija, skan Livonijas jauniešu orķestra mūzika.

Festivāla ietvaros savas lielās jubilejas svin Valgas/Valkas kopējā brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, kam šogad būs 150 gadi, un Valgas Mūzikas skola (95).

Dzimšanas dienas svinībās būs vēl daudz ļoti interesantas aktivitātes. Visa programma publicēta Valkas novada mājas lapā valka.lv, Valkas novada Facebook lapā „Valkas novads“, Valkas novada tūrisma un informācijas biroja mājas lapā visit.valka.lv, kā arī Valgas pilsētas mājas lapā valga.ee un Facebook lapā „Valga linn“.

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča