info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Jūnija pirmajās dienās svinēsim Madonas jubileju

Svētku svinības sāksim ar vērienīgu Bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu un jaukto koru koncertu “Danco, brālīt, es gavilēšu” 1.jūnijā plkst. 17:00 Madonas pilsētas sporta centrā. Gaidām ciemos ap 700 tautisko deju dejotāju un ap 100 koru dziedātāju no visas Latvijas.

2.jūnijā jau 7.gadu Madonas pilsētas svētku ietvaros zaļajā zonā pie Madonas novada bibliotēkas no plkst. 10:00-13:00 ikvienam būs iespēja piedalīties brīvdabas aktivitātēs ģimenēm “ES zaļai Latvijai”. Šī gada pasākuma laikā būs unikāla iespēja tuvumā apskatīt gaisa balona grozu, iesaistīties aktīvās nodarbībās par meža tēmu kopā ar Danutu Kiopu no Meža konsultāciju pakalpojumu centra apmācību centra “Pakalnieši”, iepazīties ar Stafecku ģimenes bišu saimi no z/s “Kalna Maruškas” un iejusties bitenieka arodā, izstaigāt sajūtu taku dažādām maņām un izspēlēt atjautības spēli, kurā jāatpazīst dabas veltes. Bet šīs pasākuma noslēgumā visiem kopā būs iespēja baudīt Zaļo zupu.

Skvērā pie Kultūras nama 2.jūnijā lielus un mazus aicinām uz Latvijas izglītības iestāžu leļļu teātru festivālu ”Ki-ke-ri-gū!”, kas Madonas novadā tiek rīkots ar mērķi attīstīt bērnu un jauniešu leļļu teātru kustību Latvijā, tādā veidā atjaunojot izglītības iestāžu leļļu teātru kustības tradīcijas. Festivāls ir iespēja bērnu un jauniešu leļļu teātriem parādīt publikai savu veikumu, dalīties pieredzē, savukārt pedagogiem saņemt profesionālu ekspertu ieteikumus kvalitatīvākam darbam un celt savu kvalifikāciju. Izrāžu sākums plkst. 11:00.

Jau ceturto gadu visā Latvijā starpkonfesionāla domubiedru grupa – Nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds organizē “Baznīcu nakts”. Brīvprātīgi, veltot savu laiku un profesionālās zināšanas, komandas kodolu veido 13 cilvēki. Taču pasākumu kopumā – vismaz 300 cilvēku dažādās baznīcās visā Latvijā. Baznīcu nakts ir kultūras notikums, kas kristīgo draudžu baznīcās notiek vasaras sākumā. Šogad tas sakrīt ar Madonas pilsētas svētkiem – 2.jūniju. Tas ir laiks, kad baznīcā ienākt citādi un iepazīt kultūras un garīgās vērtības. Pasākuma dienā baznīcas ir atvērtas no plkst. 18:00 līdz pusnaktij un pat ilgāk. Nāc un esi viesis – izbaudi mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu.

Madonas pilsētas svētku ietvaros plānoti divi gaisa balonu lidojumi virs pilsētas 2. un 3.jūnija vakarā plkst. 18:00, tāpat arī degļu parāde piektdien plkst. 22:00 cauri visai pilsētai un balonu spīdēšana sestdien plkst. 22:00. Piedalīsies gaisa balonu ekipāžas ne vien no Latvijas, bet arī  Krievijas un Baltkrievijas, kopskaitā ap 12, tādējādi pasākuma apmeklētājiem būs iespēja priecāties par vēl neredzētiem un īpaši skaistiem baloniem. Lai madoniešiem un pilsētas viesiem būtu iespējams balonu pacelšanos vērot tuvumā, lai lidojumu redzētu pēc iespējas vairāk cilvēku, tiek plānots, ka balonu pacelšanās vietas būs Madonas 1. vidusskolas sporta laukumā un Madonas stadionā. Piloti darīs visu iespējamo, lai baloni pārlidotu tieši pāri pilsētai.

Viss iepriekšminētais norisināsies TIKAI labvēlīgos laika apstākļos un pasākumu norises laiki var mainīties atkarībā no laika apstākļiem. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem attiecībā uz paaugstinātu trokšņa līmeni vakara stundās, baloniem paceļoties, kā arī tiek aicināti būt atsaucīgiem, atbalstīt gaisa balonu nosēšanos, vajadzības gadījumā neliedzot to veikt arī savu privātīpašumu teritorijās, jo lidojuma rādiuss varētu būt līdz 19 kilometriem no balonu pacelšanās vietas Madonā.

Uz vasaras terases atklāšanu un piektdienas nakts balli kopā ar grupu Hit Band un DJ Virpuli no plkst. 23:00 ielūdz kafejnīca “Rudzons”.

3.jūnijā Mīlestības graviņā pie strūklakas un Skolas ielā no plkst. 10:00 – 14:00 tradicionāli darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš, būs aktivitātes bērniem un ģimenēm – piepūšamās atrakcijas, seju apgleznošana, brauciens ar laivu, izjādes ar zirgiem un daudz kas cits.

Pdienu Madonā gaidāmas vairākas sportiskas aktivitātes. Viena no tām – X Latvijas kausa posms – Madonas novada atklātais čempionāts svara stieņa spiešanā no stāvokļa guļus uz atkārtojumu skaita notiks kafejnīcas “Rudzons” iekšpagalmā. To vērot būs iespējas no plkst.11:00.

No plkst. 12:00 sestdien, 3.jūnijā, Madonā norisināsies piedzīvojumu sacensību seriāla xRace otrais sezonas posms. Ikviens madonietis ir aicināts piereģistrēties sacensībām par samazinātu dalības maksu ar 20% atlaides kodu MAD17 bet līdzjutējiem visas dienas garumā tiks piedāvāta iespēja bez maksas piedalīties foto orientēšanās spēlē, ko varēs veikt gan individuāli, gan arī komandā.

Kontrolpunktu meklēšana, skriešanas uzdevumi Smeceres silā, pārbraucieni ar velosipēdiem uz Kusu, purvu šķēršošana, laivu un virvju uzdevumi Madonas karjera teritorijā.  Sacensību starta un finiša vieta – Saieta laukums.

Mākslas baudītāji aicināti sestdien plkst. 14:00 uz Madonas muzeja Izstāžu zālēm, kur tiks atklāta novadnieces, mākslinieces Aijas Ozoliņas izstādes “Mana vieta”, kas sniegs plašu ieskatu grafiķes radošajā darbībā sākot no 20. gadsimta septiņdesmitajiem gadiem līdz pat mūsdienām, ļaujot iepazīties ar darbiem, kas tapuši oforta, sietspiedes, pasteļa un guašas tehnikās. No 1.-4.jūnijam Madonas muzeja Izstāžu zāļu apmeklējums – bez maksas.

Savukārt laukumā pie Priežu kalna no plkst. 14:00 kā ik gadu Madonas baptistu draudze un kristīgo nometņu centrs “Ērgļa spārni” būs sarūpējusi dažnedažādus pasākumi visai ģimenei “Pazudis un atrasts”.

3.jūnija vakarā plkst. 21:00 tiksimies visi Saieta laukumā uz Madonas pilsētas svētku lielkoncertu “Par vasaru, puķēm un mīlestību”, kurā piedalīsies Ginta Krievkalna, Ieva Sutugova, Andris Ērglis, Mārtiņš Ruskis, grupa “Vintāža”, koncerta vadītājs – Māris Grigalis.

Pēc koncerta – svētku balli un lustīgas dejas visas nakts garumā nodrošinās Andris Ērglis, “Belcanto orķestris” un DJ Roberts Lejasmeijers.

Svētdien, svētkus noslēdzot, otro gadu aicinām ikvienu piedalīties vai būt kaut tikai skatītājam netradicionālo braucamrīku sacensībās “Ripo raiti 2017”. Saieta laukumā notiks ratu parāde, piedaloties J.Norviļa Madonas mūzikas skolas pūtēju orķestrim “VIVO” A.Kloppes un A.Grandāna vadībā. Savukārt pēc parādes gājiena Skolas ielā norisināsies amizanto ratu sacensības.

Atgādinām, ka uz visiem svētku pasākumiem ieeja bez maksas!

Madonas novada pašvaldība visiem madoniešiem, novada iedzīvotājiem un pilsētas viesiem novēl patiesi jaukus un prieka piepildītus Madonas pilsētas svētkus, baudot krāšņo kultūras, sporta un izklaides pasākumu programmu! Lai jūtamies lepni par 91.gadadienas gaviļnieci Madonu! Daudz laimes svētkos!

 

Ilze Riekstiņa

Madonas novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste