info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Atbalstīs Moskvinas vecticībnieku lūgšanu nama fasādes sienu atjaunošanu

26.maija Preiļu novada domes sēdē deputāti nolēma atbalstīt projektu, kas paredz vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa – Moskvinas vecticībnieku lūgšanu nama – fasādes sienu atjaunošanu. Projekts jau ir guvis finansiālu atbalstu Rietumu bankas fonda rīkotajā projektu konkursā “Latvijas sakrālais mantojums”, tāpēc, izskatot Moskvinas vecticībnieku draudzes iesniegumu, dome nolēma piešķirt projektam līdzfinansējumu 994,06 eiro apmērā, kas ir 15% no kopējās summas – 6627,08 eiro. Tā kā projektā nepieciešams līdzfinansējums 30% apmērā, atlikušos 15% apņēmusies nodrošināt Moskvinas draudze.

Arhīva dokumenti liecina, ka neogotikas stilā celtā koka baznīca ir uzbūvēta 1873. gadā. Pamatojot fasādes atjaunošanas nepieciešamību, projekta pieteicēji norāda, ka pēdējos 20 gadus ēkas fasādei nav veikti nekādi remontdarbi un šobrīd vērojama plaisāšana, koka dēļu bojāšanās, savukārt vecā krāsa nespēj vairs aizsargāt baznīcas fasādes sienas no laika apstākļu negatīvās ietekmes. Projekta rezultātā tiks būtiski uzlabots lūgšanu nama vizuālais izskats un novērsta tālāka fasādes bojāšanās.

Domes lēmums pieņemts, pamatojoties uz likuma „Par pašvaldībām” 21.panta pirmās daļas 2.punktu un likumu „Par pašvaldības budžetiem.  Līdzekļus paredzēt no novada domes budžeta sadaļas “Pārējā ekonomiskā darbība”.

Ilona Vilcāne,

Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore