info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs saņem balvu “Zelta puteklis 2015”

Šī gada 27. maijā Muzeju dienas pasākuma laikā Turaidas muzejrezervātā tika nosaukti un apbalvoti Latvijas Muzeju biedrības (LMB) gada balvas “Zelta puteklis 2015” laureāti. Balvu nominācijā “Gada mākslas izstāde 2015” saņēma Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs par Jāzepa Pīgožņa balvas “Par labāko Latvijas ainavu glezniecībā” konkursa izstādi. Balvas pasniedzēji, Latvijas Muzeju biedrība, norādīja, ka šī balva pienākas arī pašvaldībai un deputātiem par atbalstu un finansējumu, jo tas ir pašvaldības ieguldījums ilgtermiņa projektā, kas spēja apvienot visu Latviju.

Kā atzina muzeja vadītāja Tekla Bekeša, konkurenti bija vērā ņemami – Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrs, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Ludzas Novadpētniecības muzejs un pats spēcīgākais – Mākslas muzejs Rīgas Birža.

Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs LMB gada balvu “Zelta puteklis” iegūst jau trešo gadu pēc kārtas. “Zelta puteklis 2013” balvu muzejs saņēma nominācijās “Gada ekspozīcija 2013 “ par Polikarpam Čerņavskim veltīto ekspozīciju “Mūžs virpas apļots” un nominācijā “Bērniem draudzīgākais muzejs 2013”. Pagājušajā gadā balvas muzejam tika pasniegtas nominācijās “Gada izstāde 2014” par izstādi “Jāzeps Baško – gaisa fūrmanis” un nominācijā “Gada ieguldījums nacionālo vērtību saglabāšanā” – “Māju logu apmaļu dekoratīvo  rotājumu restaurācija”.

LMB gada balvu “Zelta puteklis” pasniedza jau sesto reizi, lai sekmētu ilgtspējīgu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā.

Foto: balva “Zelta puteklis 2015” un diploms uz Jāzepa Pīgožņa gleznas “Braslavas madonna” fona. Glezna ir ģimenes dāvinājums Jāzepa Pīgožņa piemiņas izstādē Preiļos 2014. gada 16. novembrī, kad dzima ideja par Jāzepa Pīgožņa balvu un konkursa izstādi.

Ilona Vilcāne,

Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore