info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Zināms 2017. gada Valkas novada Jāņa Cimzes balvas ieguvējs

2014. gada 26. jūnijā Valkas novada dome apstiprināja nolikumu par Jāņa Cimzes balvas nodibināšanu. Nolikumā teikts: “Jāņa Cimzes balvu piešķir ik gadu Valkas novada pedagogiem par ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu talantīgu skolēnu audzināšanā un izglītošanā…”

Balvas piešķiršanas komisija š. g. 27. jūnijā, izskatot izvirzītos pretendentus balvai, nolēma to 2017. gadā piešķirt Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas mūzikas skolotājai Inārai Vītolai. Skolotāju kolēģi raksturo ar vārdiem: “Muzikāli apdāvināta. Enerģiska un temperamentīga. Labas organizatora spējas, bagāta izdoma un fantāzija. Kolēģu vidū izceļas kā spilgta radoša personība.”

Šobrīd skolotāja māca sākumskolas un pamatskolas vecuma bērnus. Katra viņas mācību stunda ir kā maza izrāde, piedzīvojums, jaunatklājums skolēniem. Bērni ne tikai dzied, spēlē mūzikas instrumentus, bet savam priekšnesumam pievieno arī kustības. Mācību stundas ir pārdomātas, rūpīgi izplānotas, zinot dažādās skolēnu vajadzības. Skolotājas galvenais stundas moto varētu būt: “Ikvienam mūzikas lāsi!”

Šogad Valkas novada Jāņa Cimzes balva tiks pasniegta 3. jūlijā plkst. 18.00 Valkas novadpētniecības muzejā. Pasākumu kuplinās etnomūzikas grupa “Vairogi”. Etnomūzikas grupa Vairogi ir dibināta 2015. gada septembrī senajā un leģendām bagātajā iespējamā Tālavas valsts galvaspilsētā Trikātā. Jau pati vēsturiskā vide ir rosinoša radošiem meklējumiem, un tāda stila grupas izveidošanās ir zināmā mērā likumsakarīga. Grupa nodarbojas ar jaunradi uz tautas mūzikas bāzes un veido aranžējumus arī tautas dziesmām. Virziena meklējumi joprojām turpinās un pilnveidojās, bet nosacīti šobrīd darbojas neofolka mūzikas virzienā.

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Izglītības un kultūras daļas vadītājs

Aivars Ikšelis