info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Valkas novada dome aicina precizēt noteiktos ieceļošanas ierobežojumus

Valkas novada pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli LR Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, atbildīgajām ministrijām un Valsts kancelejai ar aicinājumu nepiemērot MK rīkojuma Nr.655 5.49.1.punktā noteiktos ieceļošanas ierobežojumus Valgas (Igaunijas Republika) iedzīvotājiem.

“Gadu desmitiem Valkas un Valgas pašvaldības ir strādājušas, lai vietējā sabiedrība, uzņēmēji pieņemtu ideju, ka Valka/Valga ir viena pilsēta divās valstīs. Pēdējos gados vietējā sabiedrībā šī sapratne ir ļoti augusi, bet tā ir trausla. Nevienlīdzīga attieksme robežšķērsošanā ir izraisījusi lielu negāciju vilni un draud sagraut gadu desmitiem veidoto un ļoti atbilstošo vienai no ES pamatvērtībām (brīva iedzīvotāju kustība) situāciju,” vēstulē skaidro Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Robežšķērsošanas ierobežojumi un būtisko iemeslu uzskaitījums rada problēmas ne tikai daudziem Valgas iedzīvotājiem, bet arī latviešiem, kuri ir Igaunijas pilsoņi. Turklāt šie ierobežojumi vēl vairāk pasliktina jau tā traģisko Valkas tirgotāju un pakalpojumu sniedzēju situāciju.

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis

Sabiedrisko attiecību speciālists

Valkas novada dome

Tālr.:64707486

Mob.tālr. 26444002

www.valka.lv

www.facebook.com/Valkasnovads