info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Valkā un Valgā vērienīgi atzīmēs 10 gadu jubileju pievienošanās Šengenas līgumam

Valkā un tās dvīņu pilsētā Valgā gatavojas plaši svinēt 10 gadu jubileju kopš Latvijas un Igaunijas pievienošanās Šengenas līguma bezvīzu zonai. Pilsētu iedzīvotāji un viesi aicināti apmeklēt pasākumu ciklu, kas veltīti vienam no abu pilsētu nozīmīgākajiem notikumiem.

“Schengen 10” svinību programma iesāksies jau 15. decembrī ar dokumentālo filmu izrādēm Valgas kultūras un interešu centra kinoteātrī “Säde”, Kesk ielā 1. Vairāk informācijas par filmu izrādēm afišā!

  No 14. līdz 21. decembrim Valgā, uz Raja ielas būs skatāma robežizstāde “Valga-Valka – ar un bez robežām”, kura atspoguļos Latvijas-Igaunijas robežu cauri vēsturei. Vēsturiski Valga-Valka bijusi viena pilsēta, bet Igaunijas un Latvijas valstu dibināšana dalīja pilsētu divās daļās, un tādā veidā izveidojās unikālā dvīņu pilsēta. Ja padomju laikā šķērsot robežu nebija sarežģīti, tad Igaunijas un Latvijas Republiku neatkarības atjaunošanas rezultātā Valka un Valga tika viena no otras atdalītas. Pēdējos 10 gados Šengenas vīzu telpā divas pilsētas atkal ir satuvinājušās. Sākot no 22. decembra izstādi varēs aplūkot Valgas Muzeja pirmā stāva galerijā.

21. decembrī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā un Valgas Priimetsa skolā (bijušajā Valgas krievu ģimnāzijā) norisināsies viktorīna jeb pamācoši-izglītojošas nodarbības par Eiropas Savienības tēmu. Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 9. un 10. klašu skolniekiem šāda veida aktivitāti organizē un vadīs Valkas ESIP (Eiropas Savienības informācijas punkts) koordinatore Gunita Gendrjuka. Par dalību šajā viktorīnā skolnieki saņems mazas veicinošās balvas.

22. decembra pēcpusdienā Rīgas un Raja ielu krustojumā, pie bijušā II robežpunkta norisināsies “Schengen 10” svinības. Plkst. 13:30 ar nelielu kultūras programmu skatītājus priecēs Valgas pierobežas bigbends “Piirilinna Bigbänd”, jauktais koris “Rõõm”, Valkas Ģimnāzijas jauniešu koris, Valgas un Valkas jaunieši, Valgas mazie un lielie tautas dejotāji, deju skola “JJ-Street” dejotāji, Valgas Mūzikas skolas solisti. Pasākumu vadīs Juris Freimanis.

 Plkst. 14:00 pilsētu iedzīvotājus un viesus uzrunās Igaunijas Republikas prezidente Kersti Kaljulaid un Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Igaunijā un Latvijā pārstāvji, un, protams, arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valgas pagasta valdes priekšsēdētājs Margus Lepik.

Pēc amatpersonu uzrunām turpināsies kultūras programma un skatītājiem būs iespēja uz lielā ekrāna noskatīties robežstāstu videoklipus un dokumentālo filmu “Vieta, kur sākas valsts. Valkas dalīšana.” Nelielu koncertu sniegs folkloras kopa “Nāburgi“ un “Piirilinna Bigbänd”.

Pasākuma noslēgumā būs simbolisks salūts.Visiem pasākuma apmeklētājiem Eiropas komisijas pārstāvniecības Latvijā un Igaunijā sarūpēs tematiskās šokolādes un Valgas sieviešu zemessardze cienās ar siltu zupu.

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča