info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
lindstrom darba apģērbs

Uzņēmums “Lindström” plāno atvērt jaunu darba apģērbu rūpnīcu Tukumā

Somijas tekstilizstrādājumu servisa uzņēmuma “Lindström” pārstāvji informē par ieceri izveidot jaunu apģērbu ražotni Tukumā, Melnezera ielā 3, kur šobrīd ir neapbūvēts zemes gabals. Tā kā 2016. gada decembra beigās vietējais uzņēmums “GPT Production Latvia” beigs darba apģērbu ražošanu Tukumā, “Lindström” jaunajā rūpnīcā nodarbinās visus šī uzņēmuma ražošanā strādājošos.

“Lindström” darbojas 24 valstīs, tostarp Latvijā no 1994.gada, un nodarbina aptuveni 80 cilvēku. Uzņēmums piedāvā saviem klientiem darba apģērbu, paklāju un tehnisko dvieļu pakalpojumus.
“Lindström” darbības stratēģijas mērķis ir uzlabot uzņēmuma izcilību, nodrošinot vēl ātrāku darba apģērbu piegādi klientiem tuvējā apkārtnē. Darbības uzsākšana Tukumā ir daļa no šī mērķa, jo Tukums atrodas lieliskā vietā, radot iespēju ātri un ērti apkalpot klientus Ziemeļeiropā.

“Viens no iemesliem, kāpēc ieguldām Tukumā, ir kvalificētais personāls. Tā kā “GPT Production Latvia” beidz darba apģērbu ražošanu, mums paveras lieliska iespēja nodarbināt GPT ražošanas personālu un gūt labumu no tā plašajām zināšanām. Esam ļoti priecīgi par šo projektu un gandarīti par Tukuma novada Domes atbalstu šīs idejas īstenošanai. Laba sadarbība ar pašvaldību investoriem ir ļoti nozīmīga”, saka “Lindström” grupas prezidents un ģenerāldirektors Juha Laurio.

Jaunajā darba apģērbu ražotnē tiks nodarbināti aptuveni 120 cilvēki, tostarp arī “GPT Production Latvia” esošie darbinieki, kā arī 20-30 jauni strādnieki.

SIA “GPT Production Latvia”, beidzot darba apģērbu ražošanu Tukumā, turpinās savu darbību Vangažos, kur patlaban atrodas uzņēmuma piegriešanas cehs un nodrošinās tekstilindustrijas piegriešanas pakalpojumus. “GPT ir darbojies Tukumā daudzus veiksmīgus gadus, bet tagad ir laiks pārmaiņām. Tas ir lieliski, ka “Lindström” ir izlēmis uzsākt darba apģērbu ražošanu Tukumā un šādā veidā sniegt ieguldījumu pilsētā”, stāsta SIA “GPT Production Latvia” priekšsēdētājs Aarno Jaakola.

Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans atklāj: “Mēs esam gandarīti, ka “Lindström” grupa jaunas ražotnes veidošanai ir izvēlējusies tieši Tukumu un novērtējam šo profesionālo skatījumu uz Tukumu kā uz izdevīgu atrašanās vietu sava uzņēmuma attīstībai. Tukuma novada pašvaldība ir atvērta kvalitatīvai sadarbībai ar uzņēmējiem, jo šī projekta rezultātā mūsu pilsētā tiek radīta jauna saimnieciska vienība un papildus darba vietas, kas dod iespēju arī pašvaldībai attīstīt savu infrastruktūru. Pateicoties jaunas ražotnes celtniecībai Melnezera ielā, pašvaldība var īstenot sen loloto projektu par Melnezera ielas rekonstrukciju un attīstību. Projekta rezultātā šajā apkārtnē plānots sakārtot visas komunikācijas, piebraucamo ceļu pie Meža kapiem un piemiņas vietu, kā arī ieviest izmaiņas pilsētas autobusu maršrutā, izveidojot jaunu pieturu Melnezera ielā. Pašvaldībai sadarbojoties ar uzņēmēju un apgūstot Eiropas struktūrfondu līdzekļus, tiks nodrošināta pilsētas izaugsme un jaunas darba vietas, kā arī nodrošināta ieņēmumu bāze pašvaldības budžetā nodokļu veidā.”

Uzņēmēju mērķis ir atvērt mūsdienīgo ražotni jau 2017.gada janvārī. Redzot notikumu progresīvo gaitu un veiksmīgo sadarbību, ir cerības būvdarbus uzsākt šā gada maijā un darbus paveikt plānotajā laikā.