info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Turpinās maģistrālo ielu atjaunošana Līvānos

Sākoties vasaras sezonai, pilnā sparā atsākušies ielu būvniecības darbi Līvānos. Visuzskatāmāk tas redzams abās stratēģiski svarīgajās ielās, kurās atrodas dzelzceļa pārbrauktuves – Dzirnavu ielā un Stacijas ielā.

Dzirnavu ielas rekonstrukciju 0,78 km garumā Līvānu novada pašvaldība uzsāka pērn, un šogad ielas pārbūve turpināsies. Te tiek pārbūvēta ne tikai ielas braucamā daļa, bet ir nomainītas arī komunikācijas, pārbūvēts vājstrāvas tīkls, ierīkots ielu apgaismojums un lietus ūdens novadīšanas sistēma. Visā Dzirnavu ielas garumā līdz pat pilsētas robežai no jauna ir izbūvēta ietve, kas kalpos arī kā veloceliņš. Līdz šim gājēji un velosipēdisti pārvietojās pa ielas braucamo daļu, kas nebija droši. Dzirnavu iela ir viena no stratēģiski svarīgākajām ielām, kas savieno pilsētu ar ražošanas teritorijām pilsētā un ārpilsētā, piemēram, kūdras pārstrādes un ražošanas uzņēmumiem.

Šobrīd Dzirnavu ielas braucamajai daļai jau ir uzklāts asfalta segums un tuvākajā laikā plānots atjaunot satiksmi pa Dzirnavu ielu. Savukārt Ubaglīča rajonā, pa kurieni tika novirzīta transporta kustība remonta laikā, tiks veikts bedrīšu remonts.

Šī projekta ietvaros plānots veikt arī Kaiju ielas asfaltēšanu 0,625 km posmā.

Dzirnavu un Kaiju ielas rekonstrukciju pamatā finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, kas nodrošina vairāk kā 65% finansējuma. Atlikušo daļu finansējuma nodrošina valsts un pašvaldība. Darbi tiek veikti projekta “Līvānu pilsētas ielas pārbūve uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai” ietvaros.

Stacijas iela ir otrs stratēģiski svarīgs satiksmes mezgls, jo tā savieno abas pilsētas daļas ar centrālo dzelzceļa pārbrauktuvi Preiļu virzienā un veido galveno pilsētas krustojumu ar Rīgas ielu. Šobrīd jau sākušies vecā ielas seguma frēzēšanas darbi Stacijas ielas posmā, kas ir tuvāk pilsētas centram, tāpēc autosatiksme tiek organizēta pa citām pilsētas ielām.

Stacijas ielas pārbūve 0,779 km garumā ir pirmais posms apjomīgā projekta “Publiskās infrastruktūras kvalitātes uzlabošana Līvānu industriālās zonas sasniedzamībai un uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros. Arī šis projekts tiek realizēts ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējumu, un šim projektam ERAF grants tiek nodrošināts 85% apmērā. Vēl šī projekta ietvaros tiks remontēta arī Fabrikas un Celtniecības iela, kā arī tiks izbūvēts gājēju drošībai domāts dzelzceļa pārvads virs sliežu ceļiem uz industriālo zonu.

 

Ginta Kraukle,

Līvānu novada domes sabiedrisko attiecību un ārējo sakaru daļas vadītāja

ginta.kraukle@livani.lv  ; 65307270; 29492184