info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Latgales speciālā ekonomiskā zona sāk darboties arī Līvānos

Latgales plānošanas reģiona Latgales speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde 2017.gada 16.maijā ir izdevusi atļauju par tiesībām piemērot tiešo nodokļu atvieglojumus Līvānu novada uzņēmumam SIA “LīvMet”. Līdz ar to šis ir pirmais uzņēmums Līvānu novadā, kas izmnatos Latgales SEZ priekšrocības biznesa attīstībai.

Latgales SEZ dod priekšrocības uzņēmumiem saņemt būtiskas ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa atlaides. Atlaides var piemērot līdz pat 80% apmērā. Ražošanas uzņēmums SIA „LīvMet” ir dibināts 2011.gada martā un atrodas Līvānos, Stirnu ielā 5. Uzņēmums savu darbību uzsāka ar mērķi saglabāt Līvānu novada metālapstrādes ražotni, kura pastāvēja vairākus gadu desmitus kādreizējās ķieģeļu rūpnīcas teritorijā.

Šobrīd uzņēmuma pamatdarbība ir vērsta uz dažāda veida metāla konstrukciju ražošanu mašīnbūvniecības, rūpnieciskām un celtniecības vajadzībām. Tiek ražotas standarta un nestandarta, dažādas sarežģītības, formas un izmēru metāla konstrukcijas, kā arī mezgli un detaļas, ātri būvējamo ēku konstrukcijas. Uzņēmums veic rūpniecisko iekārtu un specializētas tehnikas remontdarbus.

Uzņēmumā šobrīd strādā vairāk nekā 30 darbinieki, no kuriem vairāk nekā 20 ir metālapstrādes speciālisti ar atbilstošu izglītību un pieredzi. Uzņēmumam “LīvMet” izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Līvānu novada domi – šis ir viens no uzņēmumiem, kas nodrošina prakses vietas Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Līvānu filiāles studentiem.

Uzņēmumam ir liels ražošanas potenciāls: ražošanas bāze atrodas Līvānu industriālajā zonā – teritorijā ar kopējo platību 1.72 ha, kur atrodas administratīvo un rūpniecisko ēku komplekss ar ražošanas cehiem kopējā platībā 6127 m2. Līvānu industriālajā zonā tuvāko gadu laikā pašvaldība plāno ieguldīt vairākus miljonus eiro, sakārtojot uzņēmējdarbības vidi, ielu infrastruktūru un apakšzemes komunikācijas, tādējādi veicinot uzņēmumu attīstību un jaunu darba vietu radīšanu.

Uzņēmums šobrīd attīstās un realizē dažādus projektus. Piemēram, 2017.gada sākumā SIA “LīvMet” noslēdzis līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

 

Ginta Kraukle,

Līvānu novada domes sabiedrisko attiecību un ārējo sakaru daļas vadītāja

ginta.kraukle@livani.lv  ; 65307270; 29492184