info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
Tikšanās ar Latvijas Prezidentu R.Vējoni

Reģionālo attīstības centru vadītāji tiekas ar LR prezidentu R.Vējoni

 bilde 1_sam

Reģionālo attīstības centru vadītāji ceturtdien, 10.decembrī, tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai pārrunātu reģionālo attīstības centru identificētās problēmas, tajā skaitā valsts uzsāktajiem un neturpinātajiem projektiem, problēmām izglītības finansēšanā, pašvaldībām palielinātajām virssaistībām, kā arī VARAM iniciēto ideju par reģionālo reformu.

“Reģionālo attīstības centru apvienība ir gandarīta, ka šādā, samērā sarežģītā brīdī, Valsts prezidents ir atradis laiku satikties ar mūsu delegāciju. Tas rāda, ka Raimonds Vējonis saprot, cik nozīmīgi ir reģioni un ka Latvijas panākumu atslēga ir tieši reģionu attīstība. Mēs ļoti ceram pārrunāt būtiskāko jautājumu un problēmu loku, kas saistās gan ar valsts pārvaldes institūciju pakalpojumu pieejamību, gan izglītības reformām, gan ceļiem, gan Eiropas Savienības fondu efektīvu ieviešanu un pieejamību un daudziem citiem jautājumiem. Domāju, ka tas palīdzēs saprast reālo ainu Latvijas reģionos un mūsu vajadzības, kas savukārt palīdzēs arī diskusijās par jauno valdību, tās sastāvu un darbības deklarāciju,” informē biedrības “Reģionālo attīstības centru apvienība” valdes priekšsēdētājs un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Reģionālo attīstības centru vadītāji  vēlas vērst valsts vadītāju uzmanību uz virkni valdības iniciētajiem projektiem, kuri ir bijuši uzsākti iepriekšējos gados reģionos, bet kuri nav tikuši turpināti, piemēram skolu autobusu jautājums un projekts „Nākamās paaudzes elektronisko sakaru tīklu attīstība lauku reģionos”.

Reģionālo attīstības centru vadītāji ir nobažījušies, ka valsts iestādēm nav vienotas pieejas reģionālo struktūru izvietojumā, kā rezultātā nereti rodas situācija, kad nepieciešamības gadījumā nav iespējama operatīva rīcība, turklāt šāds modelis ievērojami apgrūtina iestāžu plānu saskaņošanu. Kā piemērs tiek minēta Valsts Vides dienesta reģionālo vides pārvalžu darbības zonas.

“Vēlamies ar Valsts prezidentu pārrunāt arī citus jautājumus, piemēram VARAM iniciēto ideju par teritoriāli administratīvo reformu, valsts autoceļu sakārtošanas plānus,mājokļu politiku attiecībā uz pašvaldībām,” informē Vents Armands Krauklis.