info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Smiltenes novadā ar vērienu svinēs Lieldienas

No 31.marta līdz 2. aprīlim Smiltenes novada iedzīvotājiem un viesiem ir sarūpēti vairāki Lieldienām veltīti pasākumi. Pasākumos gan Smiltenē, gan pagastos būs iespēja līdzdarboties dažādās aktivitātēs – krāsojot olas, dziedot, dejojot, ejot rotaļās, šūpojoties un piedaloties radošajās darbnīcās, vairojot prieku gan sev, gan citiem.

31.martā no plkst.13.00 pie Mēru muižas, Mēros, Bilskas pagastā, Lieldienu zaķa sagaidīšana pasākums – olu krāsošana un rotaļas ar pārsteigumiem.  Pulksten 22.00 aicinām uz balli kopā ar grupu “4 tūres”. 

31.martā plkst.18.00 Grundzāles kultūras namā ar Imanta Ziedoņa “Dzintara pasakas” muzikālu interpretāciju viesosies dziedātāja Santa Sāre-Gerža un pianists Ģirts Ripa. Ieeja uz pasākumu 2.00 eiro. 

1. aprīlī ar raibu pasākumu programmu Smiltenē atzīmēs Lieldienas. Rosība Smiltenes pilsētā sāksies jau no pulksten 10.00, kad tiks atklātas lielās šūpoles pie Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene”, Atmodas ielā. Tiks atklāta arī rokdarbu izstāde “Raibie lakati”. No 10:00 līdz 13:00 ikviens ir laipni gaidīts ieaust savas krāsas raibā lupatu deķī kopā ar TLMS “Smiltene” meistarēm.

Svētki turpināsies Smiltenes pilsētas Kultūras centrā. Pulksten 11.00 izskanēs Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra deju un ritmikas studijas Lieldienu koncerts, bet no plkst. 12.00 sāksies lustes Kultūras centra pagalmā. Lieldienās nu nekādi neiztikt bez tradicionālajām saulgriežu aktivitātēm, kā putnu dzīšana, sejas mazgāšana u.c., kuras pasākuma apmeklētājiem demonstrēs un mācīs Smiltenes folkloras kopa “Rudzupuķe”. Tāpat kopā ar folkloras kopas dalībniecēm varēs zīlēt nākotni, spēlēt tradicionālas Lieldienu spēles un iet rotaļās.

Mūsdienās Lieldienas nav iedomājamas arī bez olu krāsošanas, ko piedāvās TLMS “Smiltene”. Tās dalībnieces rīkos arī olu ripināšanu un staigāšanu ar ķekatām.

No Smiltenes pagasta piemājas saimniecības “Ķiguļi” pilsētā būs ieradies arī svētku simbols – garauši. Tos varēs ne tikai apskatīt, bet arī apmīļot. Pasākuma apmeklētāji varēs arī sasildīties pie karstas tējas un pagatavot sev gardu, simbolisku svētku našķi – īpašu saules plāceni.
Aicinām uz pasākumu ņemt līdzi krāsotas olas un piedalīties to “skaistumkonkursā”! Uzvarētāju – skaistāko Lieldienu olu – noteiks skatītāju balsojums. Uzvarētājs saņems gardu balviņu.

No plkst. 14.00 Lieldienu rotaļas kopā ar Kašeru un zaķiem turpināsies lauku mājās “Kalbakas”.

1.aprīlī plkst.11.00 Palsmanes kultūras namā Lieldienu jautrās stafetes. Līdzi jāņem olas.

1.aprīlī 11.00 Launkalnē pie lielajām šūpolēm Lieldienu rīta pasākums “Lieldienām pa pēdām”. Apmeklētājus sagaida dažādas Lieldienu izdarības kopā ar Lieldienu zaķi, šūpoļu iešūpošana, pusdienas pie ugunskura. Aicinām līdzi ņemt jau nokrāsotas olas ripināšanai un skaistāko olu izstādei. 

1.aprīlī plkst.12.00 Variņu tautas namā Lieldienu jautrības. Sliktu laika apstākļu gadījumā Lieldienu jautrības notiks tautas namā. Pulksten 20.00 aicinām uz koncertu “Lieldienās ar domām par Dziesmu un Deju svētkiem”, koncertā piedalās deju kolektīvi no Variņiem, Litenes, Gulbenes, Trikātas un koris “Vidzemīte”.  Pulksten 22.00 balle ar grupu “Rodeo band”. Ieeja uz balli 3,00 eiro. 
2.aprīlī plkst.12.30 pie Bilskas ezera, Lieldienu krāsainās izdarības. Olu meklēšana, ripināšana, sievu un vīru pantāga cepšana un baudīšana, pankūku skrējiens un krāsainākās olas skaistumkonkurss. 
2.aprīlī plkst.11.00 SIA Vidzemīte kluba zālē muzikāla Lieldienu izrāde bērniem ar līdzdarbošanos “Otiņas un Krāsiņas lielā diena”. 
 

Aicinām sagaidīt un svinēt pavasara saulgriežus Smiltenes novadā!

 

Marita Mūze,

Smiltenes novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: prese@smiltene.lv
Mob.tel. + 371 28334474

www.smiltene.lv

http://www.draugiem.lv/smiltenesnovads/

https://twitter.com/SmiltenesNovads