info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Reģionālo attīstības centru apvienība paplašinās biedru loku!

Otrdien, 5.septembrī, Rīgā notika Reģionālo attīstības centru apvienības kopsapulce. Tajā apvienības biedri vienbalsīgi nolēma mainīt statūtus un nosaukumu, paredzot iespēju par biedrības biedriem kļūt arī citām novadu pašvaldībām, kurām nav reģionālo attīstības centru statusa.

Turpmāk biedrība sauksies “Reģionālo attīstības centru un novadu apvienība”.

Tā kā līdzšinējais apvienības vadītājs Vents Armands Krauklis atkāpās no amata, par jauno apvienības priekšsēdētāju ievēlēja Cēsu novada pašvaldības vadītāju Jāni Rozenbergu, viņa vietniekiem – Tukuma novada pašvaldības vadītāju Gundaru Važu, Līvānu novada pašvaldības vadītāju Andri Vaivodu un Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču. Valdē turpinās darboties Saldus novada vadītājs Māris Zusts, kuru vakar ievēlēja arī par Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētāja vietnieku, Ludzas novada pašvaldības vadītājs Edgars Mekšs un Aizkraukles novada pašvaldības līderis Leons Līdums.

Jaunais apvienības vadītājs Jānis Rozenbergs notikušo komentē šādi: “Reģionālo attīstības centru apvienībā vienmēr esam centušies būt koleģiāli un aizstāvēt visu biedru intereses, veicināt reģionu attīstību. Redzam, ka līdzīgas problēmas ir arī tiem novadiem, kuri neatrodas pie Rīgas un kuru administratīvais centrs nav valstspilsēta. Tāpēc aicinām viņus savā pulciņā, lai apvienotu spēkus, zināšanas, idejas. Šis gads pašvaldībām ir gana sarežģīts, nākamais solās būt vēl grūtāks. Tāpēc mūsu iedzīvotāju interesēs ir apvienot spēkus, lai attīstība neapstātos.”