info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

RACA: vēlēšanu rezultāti reģionālajos centros nepārsteidz

Biedrībā „Reģionālo attīstības centru apvienība” pārstāvētajās pašvaldībās vēlēšanu rezultāti nepārsteidz – absolūti lielākajā daļā RACA pašvaldību uzvaru ir guvušas līdz šīm pie varas esošās partijas. Līdz ar to prognozējams, ka vairumā gadījumā amatos paliks līdzšinējie novadu domju priekšsēdētāji.

„Tas, ka iedzīvotāji pārsvarā ir balsojuši par tiem pašiem politiskajiem spēkiem, kas novadus vadījuši līdz šim, liecina, ka visā visumā līdzšinējie novadu vadītāji ir strādājuši labi. Pašvaldību vēlēšanās, atšķirībā no Saeimas vēlēšanām, iedzīvotāju izvēle parasti ir prognozējamāka. Man ir grūti iedomāties, ka nelielās pašvaldībās var pēkšņi parādīties jauni nevienam nezināmi līderi, kas aizrautu cilvēkus ar skaļām runām un reālajā dzīvē nepamatotiem solījumiem. Ja cilvēki jūt, ka vietējā vara rūpējas par viņu interesēm, par vides un infrastruktūras sakārtošanu, sociālo problēmu risināšanu, viņi ir drīzāk noskaņoti pieturēties pie pārbaudītām vērtībām, nevis eksperimentēt”, atzīst RACA valdes priekšsēdētājs, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) ir dibināta 2015.gadā. Tā apvieno 21 Latvijas novadu, kas Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu to biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos, un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskajā līmenī.

 

Sīkāka informācija,

Rolands Pētersons, rolands.petersons75@gmail.com

mob. tālr.: +371 29157405