info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

RACA aicina ieviest ceļu programmu uzņēmējdarbības atbalstam reģionos

RACA 30. jūnijā ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam, satiksmes, ekonomikas un vides un reģionālās attīstības ministriem, kā arī Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājam ar aicinājumu ieviest īpašu ceļu programmu uzņēmējdarbības atbalstam reģionos. Tās ietvaros varētu tikt remontēti un asfaltēti pievadceļi eksportspējīgām ražotnēm reģionos.

“Ražošanas attīstība ir viens no stūrakmeņiem, lai Latvija kļūtu par valsti, kas spēj nodrošināt pilnvērtīgu dzīvi mūsu iedzīvotājiem. Reģionālo attīstības centru apvienības pašvaldības ir daudz darījušas, lai esošie uzņēmēji un jauni investori radītu modernas, efektīvas darba vietas tieši reģionos. Pēdējos 5 gados visstraujāk augošais eksports ir bijis tieši RACA pašvaldībās – Līvānos, Gulbenē, Valkā, Kuldīgā u.c.”, valdības pārstāvjiem raksta RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

“Taču attīstību būtiski bremzē slikta ceļu infrastruktūra, reģionos aizvien ir uzņēmumi, kuri rudeņos un pavasaros nespēj pievest izejvielu un nogādāt gatavo produkciju patērētājiem, jo ceļš ir faktiski neizbraucams. Transportēšanas laikā tiek bojāta produkcija, rodas neparedzēti izdevumi. Šo problēmu nerisinās ATR ceļu programma (kas arī neapšaubāmi ir ļoti vajadzīga), jo uzņēmumi nereti atrodas vietās, ko nesasniedz reģionālās nozīmes ceļš. Šādi uzņēmumi nodrošina vienmērīgu apdzīvotības struktūru visā valsts teritorijā un ir nozīmīgs ekonomikas virzītājs. Latvijai ir lieliska iespēja izmantot ES līdzekļus COVID-19 seku likvidēšanai un ekonomikas sildīšanai, un augstāk minēto problēmu atrisināt.”