info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Preiļos notiks Rīgas Tehniskās universitātes arhitektūras un pilsētplānošanas studentu vasaras plenērs

No 16. līdz 21. augustam Preiļos norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studentu Vasaras plenērs, kurš sadarbībā ar RTU un Preiļu novada pašvaldību tiek organizēts ar mērķi kopīgiem spēkiem izstrādāt pilsētai nozīmīgu teritoriju attīstības plānus.

 

Plenērā piedalīsies 16 studenti, kas izstrādās iespējamos risinājumus vairākām Preiļu iedzīvotājiem un arī ciemiņiem īpaši nozīmīgām teritorijām – pilsētas centram, laukumam pretī Preiļu Galvenajai bibliotēkai Kārsavas ielā, kā arī pludmales apkārtnei. 19. augustā ar studentiem kopā darbosies arī Preiļu novada Goda pilsonis, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, režisors un gleznotājs Jānis Streičs.

 

Šis plenērs ir viens no pirmajiem soļiem pēc sadarbības līguma starp RTU un Preiļu novada domi parakstīšanas šī gada 13. aprīlī. Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda atzīst, ka plenērs būs iespēja studentiem iepazīt Preiļus, paraudzīties uz pilsētu un tās attīstību no sava skatupunkta un sniegt jaunas idejas. Tā kā nākotnē tiek plānots gan attīstīt pludmali, gan pārveidot pilsētas centru, gan arī sakārtot Kārsavas ielas laukumu, studentu priekšlikumi būs būtiski, izstrādājot tehniskos projektus, un jo īpaši – sastādot darba uzdevumus tehnisko projektu izstrādei.

 

Kā paskaidroja RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes Studentu pašpārvaldes vadītāja vietniece Sintija Erte, Preiļu plenērs ir iespēja studentiem studiju laikā apgūtās prasmes pielietot realitātē, kā arī atrast to virzienu, kurā vislabprātāk specializēties nākotnē. Studenti, darbojoties grupās, izstrādā idejas un kopīgiem spēkiem attīsta pašvaldības teritorijas. Šādā formātā projekts notiek otro reizi, pirmais jau ir veikts Valmierā, un tā ieguvēji bija gan studenti, gan pašvaldība. Līdzīgi projekti ir bijuši arī Rojā un Rīgā.

 

Tā kā plenērs norisināsies arī Preiļu novada svētku laikā (19.-21. augusts), studentiem būs iespēja baudīt svētku pasākumus, savukārt 20. augustā plkst. 11.00 Preiļu Galvenajā bibliotēkā notiks plenēra radošo darbu prezentācija, uz ko aicināts ikviens interesents!

 

Ilona Vilcāne,

Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore

Tālr.: 26491947