info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Siguldas novads

Siguldas novads

Sigulda ir Latvijas skaistākā pilsēta. Visā pasaulē nav daudz vietu, kur daba tik krāšņi ienāk pilsētā, kļūstot par tās neatņemamu sastāvdaļu. Mūsu pilsētā nav lielu ražotņu, bet ir kalni, kur ziemās slēpot un līkumoti ceļi, pa kuriem vasarās braukt ar velosipēdu. Mūsu sauklis — „Sigulda aizrauj!” apliecina mūsu garīgo un fizisko aktivitāti.

Ziemas sports Latvijā saistās ar Siguldas vārdu! Operas svētki – arī tā ir Sigulda! Gumijlēkšana, Aerodium — vertikālais vēja tunelis, ko nu jau pēc Olimpiādes Turīnā pazīst visa pasaule, „Mežakaķis” un «Siguldas piedzīvojumu parks» – šādas emocijas var piedzīvot tikai Siguldā. Un tradicionālie Putnu svētki Mores pagastā, rudens zelta lapu laiks Turaidā, Gūtmaņa ala un Maijas mīlestības stāsts, Dainu kalns – tā ir Sigulda. Koncertzāle „Baltais Flīģelis” un Kremerata Baltica festivāls – tā arī ir Sigulda.

Siguldas novadā pieaug iedzīvotāju skaits, un mēs uzskatām, ka Sigulda neveidosies par pilsētu, kurā tuvā nākotnē varētu būt, piemēram, tramvajs — Sigulda nav veidojusies kā tradicionāla pilsēta — te nebūs rūpnīcas un ļoti dārgas savrupmājas. Mīlestības pilsēta, parku pilsēta, vēstures un skaistu nostāstu pilsēta – tādu mēs veidojam Siguldu.

Siguldas novads ir vieta, kur cilvēkiem ir ērti, labi un patīkami dzīvot, kur bērniem bērnudārzs un skola, bet vecākiem darbs ir netālu no mājām. Siguldā var interesanti atpūsties, var baudīt pasaules līmeņa kultūru, var nodarboties ar sportu vasarā un ziemā.

Pilsēta netop dažos gados, tā veidojas gadu simtos, tāpat ilgi jāveido pilsētas tradīcijas un iedzīvotāju saskarsmes kultūra. Tāpēc siguldieši katru gadu vasarā aktīvi un atraktīvi svin Siguldas Novada svētkus. 2007.gadā Sigulda ar krāšņiem pasākumiem sagaidīja savu 800 gadi. 2014.gadā kā Rīgas partnerpilsēta tā apstiprināta Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam. 2014.gadā savu 800 gadi atzīmēs arī Turaidas pils.

www.sigulda.lv