info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Madonas novads

Madonas novads

Senākie cilvēki – ziemeļbriežu mednieki Latvijas teritorijā no dienvidiem ienākuši gar Daugavu un Lielupi ledus laikmeta beigās. No Daugavas tie virzījušies arī uz Aiviekstes augšteci. Viņu gandrīz desmit tūkstoš gadus atpakaļ atstātās pēdas uzietas Lubāna ezera apkārtnē. Ap ezeru (arī Barkavas un Ošupes pagastā) atrasta lielākā daļa Latvijā zināmo kaula un raga harpūnu, kas bija izplatīts sava laika medību rīks, izmantots arī krams. Labas zvejas un medību vietas veicināja visblīvāk apdzīvotā reģiona veidošanos vidējā un jaunākā akmens laikmetā (mezolītā un neolītā, 7600-1500 g.p.m.ē.) Latvijas teritorijā. Šeit apmetnes arī salīdzinoši vairāk pētītas. Te apstrādāts pat dzintars, kas kā maiņas prece nokļuva līdz Volgas augštecei un tālāk, bet šurp atceļoja no jūrmalas.

Madonas novads izveidots 2009. gada 6. jūnijā, un tajā ietilpst 14 pagasti, kā arī novada centrs – Madonas pilsēta.

Pagastos izveidotas pagastu pārvaldes, darbojas pašvaldības iestādes, uzņēmumi, aģentūras, sabiedriskās organizācijas, pašdarbības kolektīvi, interešu kopas.

Madonas novada pašvaldība www.madona.lv


Stadions Cesvainē

Cesvainē atklāts vidusskolas stadions un aizvadītas pašvaldības darbinieku sporta spēles

19. augustā tika atklāts Cesvaines vidusskolas stadions ar lentas griešanu un ilggadēja vidusskolas sporta skolotāja un Madonas Bērnu un jaunatnes…

Read More

Madonas novada dome vienbalsīgi nosoda militāro uzbrukumu ukrainai un pauž atbalstu Ukrainas tautai

1.martā, Madonas novada dome ārkārtas sēdē vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kurā pausts nosodījums Krievijas Federācijas militārajam uzbrukumam Ukrainai un atbalsts karadarbībā…

Read More

Jūnija pirmajās dienās svinēsim Madonas jubileju

Svētku svinības sāksim ar vērienīgu Bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvu un jaukto koru koncertu “Danco, brālīt, es gavilēšu” 1.jūnijā plkst….

Read More