info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Pašvaldību vadītāji 11.augustā tiksies ar A.Čakšu par skolu reformas ietekmi

Pēc Reģionālo attīstības centru apvienības iniciatīvas, piektdien, 11.augustā ieplānota tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu, lai saņemtu izvērstas atbildes uz jautājumiem par ministrijas plāniem attiecībā uz skolām Latvijas reģionos. Pašvaldību vadītāji norāda, ka skolu reformu nevar realizēt steigā un nepārdomāti, jo skolu reformas ietekme var būt vēl nozīmīgāka nekā Administratīvi teritoriālai reformai.

Pašvaldību vadītāju tikšanās ar ministri notiks klātienes formātā, Izglītības un zinātnes ministrijas Lielajā zālē (Vaļņu ielā 2, Rīgā, 2.stāvs), plkst. 13:00. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī attālināti.

Gatavojoties uz tikšanos ar ministri, Reģionālo attīstības centru apvienība aicināja pašvaldības sagatavot komentārus un priekšlikumus par ministrijas piedāvājuma jaunāko redakciju, aprēķinus par to, cik lielas un kādas papildus izmaksas pašvaldība prognozē saistībā ar reformu, kā arī informācija par to, vai un cik no novadā esošajām skolām neatbildīs kritērijiem.

Reģionālo attīstības centru apvienība 1.augustā organizēja pašvaldību vadītāju tiešsaistes diskusiju par Izglītības un zinātnes ministrijas rosinātajiem “Kompleksiem risinājumiem augstvērtīga izglītības pakalpojuma nodrošināšanai vispārējā pamata un vidējā izglītībā”, lai īsā periodā sniegtu savus atzinumus, jautājumus un precizējumus. Reģionālo attīstības centru apvienība apkopoja un sagatavoja 15 ierosinājumus, nosūtīja tos Izglītības un zinātnes ministrijai, vienlaicīgi nosūtot arī aicinājumu rīkot klātienes tikšanos ar ministri, lai saņemtu atbildes uz jautājumiem, precizējumus.

“Reģionālo attīstības centru apvienības pašvaldību vadītāji piekrīt skolu reformas veikšanas nepieciešamībai, taču, lai tā izrādītos ilgtspējīga un neizraisītu kārtējo iedzīvotāju aizplūšanu no reģioniem, reformas plānam ir jābūt rūpīgi pārdomātam, pretējā gadījumā sekas var izrādīties dramatiskas visās nozarēs, ne tikai izglītībā,” norāda Reģionālo attīstības centru apvienības valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

“Pašvaldību vadītāji uzskata, ka esošajā projektā ir pieļautas vairākas fundamentālas kļūdas un pieņēmumi, kā rezultātā netiks sasniegts nospraustais mērķis – labāki mācību rezultāti un apstākļi skolēniem, pilnas slodzes skolotājiem. Pašvaldībās, kurās jau līdz šim ir veikta pārdomāta un mērķtiecīga skolu tīkla optimizācija, var tikt sagrauta esošā izglītības struktūra. Uzskatām, ka projekts ir sagatavots nekvalitatīvi, tādējādi apdraudot daudzu apdzīvoto vietu turpmāko pastāvēšanu,” pašvaldību vadītāju viedokli rezumē Vents Armands Krauklis.