info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Par reģionālo centru apvienības vadītāju atkal kļūst Vents Armands Krauklis

Biedrības „Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) pilnsapulce 26. jūnijā vienbalsīgi par RACA valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Valkas novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli. RACA pilnsapulce par viņa vietniekiem ievēlēja Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu. Savukārt par RACA valdes locekļiem bez apvienības priekšsēdētāja un viņa vietniekiem tika ievēlēts Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks, kā arī Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

Šodien notikusī RACA biedru pilnsapulce bija pirmā apvienības biedru tikšanās pēc pašvaldību vēlēšanām. Vēlēšanu rezultātā RACA ir septiņi jauni apvienības biedru pārstāvji – Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš, Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs, Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis, kā arī Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš.

RACA biedri pilnsapulces ietvaros arī tikās ar vides un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu. Ministrs apsveica RACA biedrus ar ievēlēšanu un novēlēja sekmīgu darbu turpmākajos četros gados. K. Gerhards atzina, ka Vides un reģionālās attīstības ministrijai ir izveidojusies laba un konstruktīva sadarbība ar RACA biedriem un izteica cerību, ka šī tradīcija turpināsies Ministrs arī informēja RACA biedrus par šobrīd izstrādes stadijā esošo likumprojektu par pašvaldību sadarbības teritorijām, aicinot piedalīties ar saviem priekšlikumiem.

Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība” (RACA) ir dibināta 2015.gadā. Tā apvieno 21 Latvijas novadu, kas Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu to biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos, un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskajā līmenī.

 

Sīkāka informācija,

 

Rolands Pētersons, rolands.petersons75@gmail.com

 

mob. tālr.: +371 29157405