info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
Reclaimed history, attēls

Norisinājusies pirmā tikšanās projekta “Reclaimed history” ietvaros

12. un 13. martā Bauskā norisinājās projekta “Digitāli pieejami un pievilcīgi zudušā kultūras mantojuma tūrisma galamērķi Zemgalē un Ziemeļlietuvā” jeb “Reclaimed history” partneru sanāksme. Pasākumā piedalījās pārstāvji no Zemgales plānošanas reģiona, Aizkraukles, Bauskas, Jēkabpils un Jelgavas novada kā arī Lietuvas sadarbības partneri no Rokišķiem, Akmenes un Panevēžas.

Pasākuma pirmo dienu Bauskas rātsnamā atklāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, kurš, uzrunājot klātesošos, pauda prieku par iespēju veicināt pierobežas attīstību un pašvaldību sadarbību. Turpinājumā  projekta partneri  prezentācijās iepazīstināja ar viņu teritorijās esošajiem kultūras mantojuma tūrisma galamērķiem, kā arī dalījās ar labo praksi par potenciālajiem un esošajiem digitālajiem risinājumiem.

Reclaimed history, attēls

Vizītes ietvaros projekta partneri devās divu dienu izzinošā ekskursijā pa Bauskas novadu, lai iepazītos ar daļu no bagātīgā kultūras mantojuma. Tika apskatīta Bauskas pils, Mežotnes baznīca, Svitenes muiža un Rundāles pils, tādējādi iegūstot vairāk informācijas par to vēsturisko objektu attīstību, kuriem jau ir izstrādāts digitālā tūrisma piedāvājums.

Iecerētajā projektā sadarbības partneri vēlas kopīgi atgūt zudušo mantojumu, izmantojot modernās un digitālās tehnoloģijas. Projektā ir plānots ne tikai izstrādāt kopīgu Latvijas un Lietuvas tūrisma maršrutu par zudušo kultūras mantojumu, bet arī, nodrošinot inovatīvus digitālos risinājumus, objektu apskati padarīt pieejamāku, izglītojošāku un aizraujošāku. Bauskas novadā tiks izstrādāti digitāli 3D modeļi, kurus, ar papildinātās realitātes palīdzību, būs iespējams attēlot un apskatīt savās viedierīcēs.  Viens no objektiem tiks izvietots Bauskas pils teritorijā un trīs objekti, kuri mūsdienās zuduši un dabā vairs nav sastopami, Bauskas novada teritorijā. Tie ir:  Bauskas sinagoga, Iecavas muiža un Bārbeles kūrorta māja.

Šī divu dienu pieredze projekta dalībniekiem bija ne tikai izzinoša, bet arī iedvesmojoša. Dalībnieki gan nostiprināja savstarpējo saikni kopīgo mērķu sasniegšanai, gan guva iedvesmu, lai veidotu efektīvus risinājumus veiksmīgai projekta attīstībai un digitālo risinājumu ieviešanai.