info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

“Lielās Talkas” ietvaros Valkā viesojās Valsts prezidents Egils Levits

16. maijā “Lielās Talkas” ietvaros Valkas novadā viesojās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Levitu.

Valsts prezidents kopā ar biedrību “1836” un Valkas novada domes pārstāvjiem papildināja 1836 ceļu ierokot jaunu stabiņu krustojumā pie Valkas pagasta “Žuldiņām”. Pēc tam, talkas dalībnieki aplī ap ierakto ceļa stabiņu, dziedot latviešu tautasdziesmu “Mīl katrs baltu maizes riku, pie stabiņa piesēja “labo domu” lentīti. Pēc ceļa stabiņa ierakšanas turpinājās apkārtnes sakopšana.

Pēc tam, Valkas uzņēmuma SIA “PEPI RER” jaunuzceltajā ražošanas ēkā Varoņu ielā 29A norisinājās diskusija par Valkas novada nākotnes attīstību videi draudzīgā veidā. Tajā piedalījās dažādu vecumu grupu sabiedriski aktīvie Valkas novada iedzīvotāji, uzņēmēji un domes pārstāvji.

Diskusijās ievadvārdos Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis uzsvēra, ka novada attīstībai svarīgākais atbalsts nepieciešams ražošanas attīstībai. Uzņēmējiem atrodoties no tālāk no Rīgas rodas papildu izdevumi loģistikā (t.i. preces transports uz ostām un lidostām).

Valkas novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras, sporta un ārējo sakaru jautājumos Unda Ozoliņa pauda nepieciešamību nākotnē veidot vēl ciešāku sadarbību ar Eiropu, jo īpaši – ar Igauniju. Diskusijā tika akcentēti jautājumi arī par aktīvāku jauniešu iesaistīšanu ar vidi saistītos pasākumos, speciālistu (piem. fizioterapeitu) piesaisti reģionos, kā arī nodokļu politika Latvijā.

Vizītes noslēgumā Valsts prezidents ar kundzi devās uz Valkas novadpētniecības muzeju, lai iepazītos ar “Valka – Latvijas neatkarības šūpulis” izstādi. “Katram, kurš interesējas par politiku un vēsturi, Valka ir jēdziens,” sacīja Valsts prezidents Egils Levits, novērtējot Valkas lomu Latvijas valstiskuma tapšanā.

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis

Sabiedrisko attiecību speciālists

Valkas novada dome

Mob.tālr. 26444002

www.valka.lv

www.facebook.com/Valkasnovads