info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas rallija sezonu atklās Alūksnē

13. un 14. janvārī Alūksnes novadā notiks sezonas pirmās autorallija sacensības – rallijs “Alūksne 2017”, kas pirmo reizi būs Latvijas rallija čempionāta posms. Līdztekus Latvijas rallija un rallijsprinta sacensībām, “Alūksne 2017” atklās arī Igaunijas rallija un Lietuvas rallijsprinta sezonu. Sacensības nu jau septīto gadu rīko biedrība “Autosporta klubs Alūksne” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju un Alūksnes novada pašvaldību. Novērtējot šādu sacensību pienesumu novada uzņēmējiem ziemas periodā un ieguvumu, veidojot novada atpazīstamību ārpus Latvijas robežām, rallija “Alūksne 2017” rīkošanu, piešķirot 15 000 EUR atbalsta Alūksnes novada pašvaldība.

– Lai arī ziema pagaidām mūs nelutina, tomēr ceram un gatavojamies lielākajam sporta pasākumam Alūksnes pusē nākamā gada sākumā, – saka biedrības pārstāvis Renārs Salaks. Sacensību svinīgā atklāšanas ceremonija notiks piektdienas, 13. janvāra, vakarā un uzreiz pēc tās rallija dalībnieki dosies trīs nakts ātrumposmos.

Savukārt sestdien, 14. janvārī, sacensības turpināsies vēl septiņos ātrumposmos. Kopējais ātrumposmu garums sacensībās būs līdz 105 km. Rallijsprinta dalībniekiem distance būs īsāka – līdz 70 km, jo viņi pēc ceremoniālā starta ātrumposmos dosies tikai sestdien. Garākais ātrumposms būs nepilnus 15 km garš, īsākais – aptuveni 7 km. Kopumā rallijā plānoti desmit ātrumposmi, no kuriem trīs norisināsies diennakts tumšajā laikā. Rallijsprinta čempionātu ieskaitē startējošie dalībnieki sacentīsies septiņos ātrumposmos. Šobrīd sezonas pirmo sacensību dalībnieku starta sarakstā jau redzamas ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Krievijas, kas startēs Latvijas un Lietuvas ralijsprinta čempionātu ieskaitē, kā arī Latvijas un Igaunijas rallija čempionātos. Ņemot vērā to, ka rallija čempionāta posma organizēšana prasa daudz lielāku resursu ieguldījumu sacensību norises nodrošināšanā, drošības nosacījumu izpildē nekā rallijsprinta sacensībās, rallijā “Alūksne 2017” būs arī ieejas maksa – 5 EUR uz visiem ātrumposmiem. Šī maksa ir būtiski zemāka kā jebkurās citās rallija sacensībās. Ieejas biļetes jau šobrīd ir iegādājamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs.

Savukārt vietējiem iedzīvotājiem sacensību rīkotāji piedāvā iespēju līdz 11. janvārim biļetes iegādāties par pazeminātu cenu – 3 EUR. Šīs biļetes var iegādāties Alūksnes Kultūras centra kasē Brūža ielā 7, Alūksnē. Bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem ieeja sacensībās būs bez maksas. Sacensību rīkotāji rūpēsies par to, lai rallijs būtu interesants un saistošs gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Ātrumposmu trases tiks publiskotas tuvāk rallija norises laikam. Jāpiebilst, ka rallija norises dienās attiecīgajos ceļos būs arī satiksmes ierobežojumi, informācija par to būs pieejama www.aluksne.lv