info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

18. novembrī Preiļos godinās novadnieku, izcilo latviešu režisoru Jāni Streiču

2016. gada 26. septembrī Preiļu novada Goda pilsonis, izcilais latviešu kinorežisors, scenārists, aktieris, rakstnieks un gleznotājs Jānis Streičs svinēja 80 gadu jubileju. Lai godinātu režisoru, Rīgas Kino muzejs un Nacionālais kino centrs visu 2016. gadu pasludinājuši par Jāņa Streiča kinogadu. Dažādi pasākumi tika rīkoti gan Rīgā, gan Preiļu novadā, gan citviet Latvijā.
Jāņa Streiča dzimtajā Preiļu pusē mākslinieku sumināsim Latvijas Republikas proklamēšanas dienas vakarā, 18. novembrī, plkst. 17.00 Preiļu kultūras namā ar sarīkojumu “Vakarēšana”, kurā Jānis Streičs un aktieri Sarmīte Rubule, Karina Lučiņina, Jānis Paukštello, kā arī mūziķis Ēriks Zeps un ansamblis “Dziga” kopā ar skatītājiem lasīs un izdziedās Jāņa Klīdzēja stāstu “Zelta krustiņš”. Tā būs vakarēšana kā kinorežisora bērnībā, kad ziemas vakaros sanāca kaimiņienes, lai, darinot līdzpaņemtos rokdarbus, varētu klausīties, ko Streiču Jānītis tām lasīja priekšā.
Pasākumu finansiāli atbalsta Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts Kultūrkapitāla fonds un A/S Latvijas valsts meži.

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājas lapas satura redaktore