info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Kuldīgā un pagastos – vairāki jauni rotaļlaukumi

Kuldīgā, Estrādes parkā iezīmējas topošā rotaļu laukuma “Ķirbītis” aprises – te jau uzstāda teju astoņus metrus augsto rotaļu iekārtu “Sky Line” ar kāpelēšanas rīku, slidkalniņu, spēļu sieniņu, virves un tuneļa slidkalniņu. Uzstāda arī pārējās rotaļu iekārtas.

To, kādus rotaļu elementus uzstādīt šajā rotaļu laukumā, varēja izvēlēties iedzīvotāji, piedaloties nobalsošanā. Līgumu ar personu apvienību “SIA “AB Būvniecība” / SIA “Fixman”” par būvdarbu veikšanu pašvaldība noslēdza šī gada augustā, un sagaidāms, ka darbus pabeigs četru mēnešu laikā. Jaunais rotaļu laukums kopumā  pašvaldībai izmaksās gandrīz 238 tūkstošus eiro.

Vēl oktobrī noslēgusies seguma atjaunošana parkūra laukumā, kas arī atrodas Estrādes parkā. Te nomainīja bojāto mākslīgā zāliena segumu un triecienabsorbējošo slāni, kā arī papildināja to ar kvarca smiltīm. Laukums ieguvis jaunas krāsas, vienlaidus mākslīgā zāliena segumu, kas uzstādīts uz atbilstošas triecienabsorbējošas pamatnes, nodrošinot kritiena amortizāciju atbilstoši starptautiskajiem standartiem. Darbus veica SIA “Smart Grass 247”, tie izmaksāja ap deviņiem tūkstošiem eiro.

Parkūra laukums tika atklāts 2016. gada vasarā. To veido dažādi aprīkojuma elementi. Lielā metāla arka paredzēta līdzsvara treniņiem, lai bērni varētu karāties, lēkāt un kāpelēt. Parkūra multifunkcionālais komplekts ar karkasa tipa labirintu un vairākām vertikālām sienām dažādos augstumos paredzēts skriešanai augšup un iespējai atsperties dažādu triku veikšanai. Vēl laukumā pieejams lēkšanas stienis un siena, rāmji vingrošanai un līšanai, ka arī citi šķēršļi līdzsvara un precizitātes treniņiem.

Jauna, daudzfunkcionāla rotaļu iekārta uzstādīta Kabilē, lai bērni varētu pilnvērtīgāk un aktīvāk pavadīt savu brīvo laiku. “Rotaļu laukuma teritorijas labiekārtošana Kabiles pagasta centrā bija 2020. gada Kabiles pagasta prioritāte. Šogad uzstādījām jaunu rotaļu iekārtu, labiekārtojām teritoriju, izveidojot taciņas, ir nobruģēts basketbola laukumiņš, ko aktīvi izmanto mazākie Kabiles iedzīvotāji. Uzstādīsim arī soliņus. Nākamajā gadā plānosim rotaļu laukuma papildināšanu ar vēl kādu rotaļu iekārtu,” stāsta Kabiles pagasta pārvaldes vadītāja Elīna Ose. Būvdarbus Kabilē veica SIA “2B construction” par nepilniem 19 tūkstošiem eiro. Rotaļu iekārtu iegādājās un tās montāžu veica SIA “Fixman”.

Pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka pastāstīja, ka pašvaldībā skatās, lai rotaļu laukumi būtu visos pagastos. Tur, kur to nav vai kur tie novecojuši, pakāpeniski plāno to atjaunošanu un ierīkošanu. Pēdējā laikā jau tapuši un atjaunoti rotaļlaukumi Rendā, Snēpelē, Pelčos un Ēdolē. Pašlaik projektē jaunus rotaļlaukumus Kurmāles pagasta Priedainē, Padures centrā un arī Turlavā. Pirmos divus plānots iekļaut nākamā gada budžetā kā prioritātes. Ja līdzekļu būs pietiekami, tad arī Turlavā rotaļlaukumu varēs ierīkot nākamgad.

Fotogrāfiju autori: Kārlis Komarovskis (“Ķirbītis” un parkūra laukums) un Elīna Ose (Kabiles rotaļlaukums).

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Duļbinska, Kārlis Komarovskis, Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļa

Kuldīgas novada pašvaldība

Baznīcas iela 1, Kuldīga, LV-3301, Latvija

Tālr.:63321900, e-pasts: kristine.dulbinska@kuldiga.lv , www.kuldiga.lv