info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Juris Pūce viesojas Kuldīgā

13. martā Kuldīgas novada Domē norisinājās Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes sēde, kurā piedalījās arī Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs (VARAM) Juris Pūce, pārrunājot administratīvi teritoriālo reformu un citus aktuālus jautājumus.

Vispirms ar nelielu prezentāciju uzstājās Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes administrācijas vadītāja Evita Dreijere, ministra kungam pastāstot par organizācijas svarīgākajiem uzdevumiem. J. Pūces vizītes mērķis bija informēt pašvaldību pārstāvjus par administratīvi teritoriālo reformu, ko ministrs vēlas realizēt līdz 2021. gada pašvaldību vēlēšanām. Politiķis kā piemēru minēja Dānijas praksi, kurā pašvaldības noteikšana tiek balstīta uz jauniešu skaitu konkrētajā reģionā, jo tas ir garants ilgtspējīgai attīstībai. Tāpat J. Pūce izteica VARAM viedokli par ūdens saimniecības uzlabošanu, kā arī atkritumu šķirošanu.

Vairāki pašvaldību pārstāvji ar bažām izteicās par reformu, uzsverot, ka reforma atkal valstij nesīs zaudējumus, un, ka jāizvērtē, vai tās realizācija patiesi optimizēs pašvaldības. Šis jautājums raisīja vislielākās diskusijas sarunā ar J. Pūci. Tāpat pašvaldību pārstāvji izteicās par ceļu infrastruktūras jautājumu, skolu tīklu, finansiālo aspektu, iezīmējot, cik svarīgi ir darba vietu veidošana reģionos. Diskusija ilga vairāk nekā pusotru stundu.

Informāciju sagatavoja: Kārlis Komarovskis, sabiedrisko attiecību speciālists

Kuldīgas novada pašvaldība Tālr. 633 21900, e-pasts: karlis.komarovskis@kuldiga.lv www.kuldiga.lv