info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis apmeklē Smilteni

Š.g. 19.maijā Smiltenes tehnikumā ar Izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski tikās Smiltenes novada izglītības iestāžu vadītāji un Smiltenes novada domes pārstāvji. Pēc tikšanās ministrs apmeklēja Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga maiņas pasākumu Smiltenes pilsētas Kultūras centrā.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis ministru K.Šadurski, ministra padomnieku M.Langrātu un Izglītības departamenta vadītāju A.Geižānu iepazīstināja ar Smiltenes novada attīstību kultūras, sporta, tūrisma, infrastruktūras un, protams, izglītības nozarē. G.Kukainis paskaidroja arī Smiltenes pilsētas izglītības iestāžu reorganizācijas nepieciešamību, proti, skolēnu izvietojums skolās ir ļoti nevienlīdzīgs, tāpēc telpu noslodzes līdzsvarošanai, kā arī finansējuma piesaistei skolu tīkla optimizācija ir ļoti būtiska.

Būtiskākais, kas interesēja visus Smiltenes pilsētas un pagastu izglītības iestāžu vadītājus, bija jaunais pedagogu algu modelis. K.Šadurskis pamatoja valsts izglītības reformas nepieciešamību ar likumsakarību visā pasaulē – ja pedagogu algas, salīdzinot ar sabiedriskajā sektorā strādājošajiem ir augstas, motivētākie skolēni ir vērsti uz labākiem sasniegumiem un ir ieinteresēti strādāt skolās. Latvijā notiek pretējais – pedagogu vidējais vecums turpina arvien pieaugt, un jaunieši izglītības iestādes nesaskata kā potenciālas darbavietas. “Tāpēc atalgojuma pieaugumam ir jābūt būtiskam,” uzsvēra ministrs.

K.Šadurskis izglītības iestāžu vadītājus iepazīstināja ar paredzamo finansējuma pieaugumu, proti, Smiltenes novada summārā mērķdotācija pieaugs par 162 891 EUR (pie šā brīža skolēnu skaita). Attiecīgi Smiltenes novada pedagogiem šis pieaugums darba samaksas stundas likmei paredzams 7,4% apmērā. Viņš arī skaidroja, ka šobrīd izglītības reforma skar tikai vispārizglītojošās izglītības iestādes, taču šobrīd Izglītības un zinātnes ministrijas iekšējā sistēmā ir atrasti 27 miljoni, lai spētu palielināt pedagogu atalgojumu arī augstskolās, koledžās, profesionālajās, pirmsskolas, interešu izglītības, profesionālās ievirzes izglītības iestādēm. Pirmsskolas izglītības iestādēs darba samaksa tiks palielināta tikai ar nākamā gada 1.janvāri, bet citur – jau ar š.g. 1.septembri.

Izglītības un zinātnes ministrs informēja izglītības iestāžu vadītājus par turpmākajiem plāniem nozarē, piemēram, 2018./2019.m.g. sākt skolēnu izglītošanu 1.klasē, sākot no 6 gadu vecuma, kā arī par ieceri 1.-4.klases skolēnu ēdināšanas apmaksu nodot pašvaldību kompetencē un ietaupīto naudu izmantot pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu algu palielināšanai.

Pēc diskusijas Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis ministrijas pārstāvjus iepazīstināja ar pagājušajā gadā noslēgto, vērienīgo Smiltenes tehnikuma rekonstrukciju, kuras laikā tehnikuma ēkās un iekārtās tika ieguldīti teju 9 miljoni eiro no Eiropas fondu līdzekļiem.

Ministrs apmeklēja arī Cēsu pulka Skolnieku rotas piemiņas karoga maiņas pasākumu Smiltenes pilsētas Kultūras centrā.