info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Ikmēneša Valkas/Valgas sanāksmē pārrunā nākotnes attīstību un kopīgos pasākumus

Ceturtdien, 3. augustā, Valkas novada pašvaldības domes sēžu zālē norisinājās ikmēneša Valkas/Valgas sanāksme, kurā tikās abu pašvaldību vadība un speciālisti.

Sanāksmē tika apspriesti aktuālākie jautājumi par vides objektu Valkas – Valgas centrā, kopīgo attīstības stratēģijas izstrādi Igaunijas-Latvijas sadarbības programmas ietvaros, lielākajiem abu pilsētu kopīgajiem pasākumiem nākamgad, kā arī citi organizatoriskie jautājumi.

Šī mēneša sanāksmes galvenā sarunas tēma bija par vides objekta “Tas jāredz” idejas un dizaina priekšlikumu Valkas – Valgas Dvīņu pilsētu centrā. Klātesošie atzina, ka plānotā objekta dizains ir tiešām unikāls, kas citviet nav redzēts. Tas labi sasaistās ar dvīņu pilsētas unikālo apkārtni un būtu brīnišķīga vieta, kur uzņemt foto. Ideja iepriekš tika apspriesta Valkas novada pašvaldības 18. jūlija Attīstības lietu komitejā, kur tā guva deputātu atbalstu. Tuvākajā laikā priekšlikums tiks apspriests arī Valgas pašvaldības atbildīgajā komitejā.

Klātesošie bija vienisprātis, ka arī šogad Jauno gadu Valkas un Valgas pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs sagaidīt kopā uz Latvijas – Igaunijas robežas, kā arī ierastā salūta vietā pašvaldības savus līdzekļus veltīs interesanta un netradicionāla šova organizēšanai un kopīgai jaungada diskotēkai ar DJ.

Vienlaikus tika apspriestas idejas par Ziemassvētku tirdziņu un Lielo labdarības Robežtirgus organizēšanu. Nākamgad Robežtirgus tradīcijai apritēs jau 20. gadskārta, tāpēc jau laicīgi tiek domāts, lai šo notikumu padarītu grandiozāku un interesantāku visām paaudzēm.  

Tika pārrunāts jautājums par Valkas futbola kluba iespēju izmantot Valgā esošos futbola laukumus, gaidāmo Valkas pilsētas stadiona būvdarbu laikā.