info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti
Bauskas APP

Bauskas novads – tagad arī mobilajā lietotnē

Lai veicinātu iedzīvotāju iesaisti un informētu par aktualitātēm, iedzīvotājiem ir pieejama mobilā lietotne „Bauskas novads”. Bez maksas to var lejupielādēt aplikācijā Google Play (Android ierīcēm) un App Store (iOS ierīcēm).

Jau šobrīd Bauskas novada mobilajā lietotnē ērtā veidā ir pieejamas pašvaldības aktualitātes, interaktīva karte ar pašvaldības iestādēm un to kontaktinformāciju.

  • Ziņo par problēmām

Lietotne nodrošina iespēju iedzīvotājiem ziņot pašvaldībai par konstatētajām problēmām novada administratīvajā teritorijā, piemēram, ja nolūzis koks, ir ielu apgaismojuma traucējumi, nelegāla izgāztuve, nepareizi novietota automašīna un citos gadījumos. Ziņojuma iesniedzēji varēs sekot līdzi problēmas novēršanas izpildes statusam un saņemt atbildi.

Par problēmām iedzīvotāji vēl joprojām var ziņot, izmantojot jau ierasto rīku – mobilo lietotni „Mobio”. Tomēr, lai pašvaldībā nebūtu divas lietotnes, kas veic vienādas funkcijas, plānots, ka „Mobio” lietotne savu darbību pārtrauks šī gada 1. oktobrī. Aicinām sekot līdzi turpmākajai informācijai.

  • Ērti pieteikties pašvaldības pakalpojumiem

Bauskas novadā deklarētajiem iedzīvotājiem, izmantojot Latvija.lv autentifikāciju, būs iespēja iesniegt pašvaldībā šādus iesniegumus un pieteikt pakalpojumus:

  • iesniegums pašvaldībai vispārīgos jautājumos;
  • iesniegums pabalstam jaundzimušā aprūpei;
  • iesniegums nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojuma saņemšanai e-pastā;
  • iesniegums koku ciršanai ārpus meža.

Papildus iepriekš uzskaitītajam iedzīvotāji autentificējoties varēs piedalīties aptaujās un publiskajās apspriešanās, ārkārtas situācijās saņems brīdinājuma ziņu no pašvaldības par nepieciešamo rīcību.

  • Izdevīgi sadarbības partneru piedāvājumi

Šī gada rudenī mobilajā lietotnē tiks ieviesta sadaļa „Piedāvājumi”, kur sadarbībā ar Bauskas novada uzņēmējiem un pašvaldības iestādēm tiks publicēti īpašie piedāvājumi mūsu novada iedzīvotājiem un viesiem.

Uzņēmējiem būs iespēja iesniegt publicēšanai aplikācijā savus piedāvājumus, izvēloties, vai  tie būs pieejami tikai Bauskas novada iedzīvotājiem (kuri autentificējušies ar Latvija.lv), vai arī novada viesiem.

Izdevīgie piedāvājumi dos iespēju iepazīt vietējos ražojumus, vairot uzņēmēju, viņu radīto produktu un pakalpojumu atpazīstamību.

  • Iedzīvotāju kartes tiem, kuri nelieto viedierīces

Padomāts arī par tiem iedzīvotājiem, kuri nelieto viedierīces. Ja iedzīvotāji nevar vai nevēlas lejupielādēt mobilo lietotni savā tālrunī, tad jau septembra otrajā pusē būs iespēja pieteikties Bauskas novada iedzīvotāja kartes saņemšanai. Iedzīvotāju karte būs izmantojama piedāvājumu un pakalpojumu saņemšanai novada iestādēs un pie novada uzņēmējiem.

  • Izstrādāti saistošie noteikumi

Augustā Bauskas novada domes un komiteju sēdēs tiks skatīts saistošo noteikumu priekšlikums, kas noteiks kārtību, kādā notiek Bauskas novada personalizētās iedzīvotāja kartes izsniegšana un lietošana, kā arī uzņēmēju piedāvājumu iesniegšana.

Ikviens iedzīvotājs var sniegt savu viedokli par saistošo noteikumu projektu: https://ej.uz/4gyg

Pēc saistošo noteikumu apstiprināšanas septembrī tiks uzsākta uzņēmēju izdevīgo piedāvājumu klāsta veidošana lietotnei. Tāpēc aicinām iedzīvotājus sekot līdzi aktualitātēm gan pašvaldības tīmekļvietnē www.bauskasnovads.lv, gan sociālo mediju profilos.

Autors: 
Bauskas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa