info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Grantu konkursa “ATTĪSTI UZŅĒMĒJDARBĪBU DOBELES NOVADĀ 2024” rezultāti

Šogad Grantu konkursam “Attīsti uzņēmējdarbību Dobeles novadā 2024” tika saņemti 13 pieteikumi par kopējo summu 33 543,46 EUR, no kuriem 11 atbilda nolikumam un tika virzīti vērtēšanai komisijā. Ideju pieteikumus vērtēja Grantu konkursa vērtēšanas komisija – komisijas priekšsēdētājs Edgars Laimiņš (Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks) un komisijas locekļi – Irita Lazareva (Dobeles PIUAC uzņēmējdarbības atbalsta struktūrvienības vadītāja), Raimonda Ribikauska (LLKC SIA uzņēmējdarbības konsultante), Mairita Pauliņa (Zemgales Uzņēmējdarbības centra vadītāja) un Zane Peļņa (Dobeles novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja). Kopējais Grantu konkursam piešķirtais finansējums 2024. gadā ir 11 049,13 EUR (vienpadsmit tūkstoši četrdesmit deviņi eiro un 13 centi).

Par uzvarētājiem tika atzīti un finansiālais atbalsts piešķirts:

SIA “FizioLinda” – 3000,00 EUR.
Biznesa ideja: Fizioterapijas prakses izveide Dobelē
Projekta mērķis: radīt patīkamu un mājīgu atmosfēru prakses telpās, piedāvāt profesionālu, kvalitatīvu un individuāli pieeju katram klientam, kā arī ieviest mūsdienu tehnoloģiju plašās iespējas un risinājumus dažādos fizioterapijas darba aspektos.
Šī būs pirmā fizioterapijas privātprakse Dobelē, kas atradīsies Brīvības ielā 11A. Ēka ir aprīkota ar visu nepieciešamo, lai tajā varētu iekļūt un ērti justies cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar bērnu ratiem. Par konkursā piešķirtajiem līdzekļiem tiks iegādāts masāžas galds, vingrošanas inventārs un materiālu komplekts.

Solvita Lomaža – 2438,65 EUR.
Biznesa ideja: Šūšanas pakalpojumu attīstīšana.
Projekta mērķis: modernizēt šūšanas salonu, paplašināt šūšanas piedāvājumu un piesaistīt vairāk klientus.
Solvita savu uzņēmējdarbību uzsāka 2023. gada jūnijā un ar Granta finansiālu atbalstu vēlas paplašināt un attīstīt to. Piešķirtais finansējums tiks izlietots, iegādājoties izšūšanas šujmašīnu un apmācībām – mašīnizšūšanas tehnikas pēdiņu pielietošanā un tehnikas programmatūrā. Ar Solvitas radīto var iepazīties Facebook lapā “Belista”.

Kaspars Bērziņš – 2693,52 EUR.
Biznesa ideja: Pašaudzēto aveņu pārstrāde inovatīvos produktos.
Projekta mērķis: izveidot saimniecībā audzēto vasaras aveņu pārstrādi inovatīvos produktos.
Kaspara saimniecībā tiek audzētas vasaras avenes, kur tās līdz šim tiek realizētas tikai svaigā veidā. Lai paildzinātu to realizācijas laiku, tiks veikta aveņu pārstrāde – spiesta sula. Par iegūto finansējumu tiks aprīkota ražošanas telpa un iegādāta sulas ražošanai nepieciešamā tehnika.

Jānis Didrihsons – 2916,96 EUR.
Biznesa ideja: Galdniecības izveide Dobeles novadā.
Projekta mērķis: attīstīt Dobeles novadā ilgtspējīgu un funkcionālu mēbeļu ražošanu. Ieviest jaunus, inovatīvus produktus.
Jānis ir entuziasts – liekot lietā savas zināšanas un gūto pieredzi, ir gatavs veidot savu uzņēmumu – galdniecību. Galdniecībai paredzētās telpas atrodas “Mazstrautos” Bērzes pagasta Miltiņos. Telpas šobrīd tiek remontētas un labiekārtotas. Par iegūto Granta finansējumu tiks iegādāti daudz un dažādi galdniecībai nepieciešamie instrumenti, kas ļaus realizēt idejas un izgatavot jaunus un inovatīvus produktus.

Paldies visiem pieteikuma iesūtītājiem! Ticam, ka katrs savu ideju uzskata par labāko, bet diemžēl finansējums ļauj atbalstīt tikai dažas no tām. Vēlam veiksmi Grantu konkursa ieguvējiem, sekosim līdzi līdzekļu izlietojumam un informēsim par uzņēmēju padarīto. Aicinu ikvienu Dobeles novada darītāju izmantot šo iespēju, lai iegūtu atbalstu savas idejas realizācijai, izmantot atbalsta iespējas no PIUAC uzņēmējdarbības konsultanta, lai sagatavotu kvalitatīvu projekta pieteikumu un izsmeļošu idejas izklāstu.