info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Bauskas novada Grenctālē atklāj pārbūvēto Liepu ielu

Ielas svinīgā atklāšana notika 19. oktobrī. Aptuveni 60 grenctālieši devās svinīgajā Liepu ielas gājienā no Grenctāles kultūras nama līdz Ceraukstes upītes tiltam, bet atlikušo Liepu ielas posmu apkārt privātmāju kvartālam veica aktīvākie pasākuma dalībnieki ar velosipēdiem.

Prioritārā investīciju projekta ietvaros Liepu iela tika pārbūvēta 1872 metru garumā, tai skaitā veikta arī Ceraukstes tilta pārbūve, lietus atvades tīklu, drenāžas komunikāciju,  caurteku un ielas apgaismojuma izbūve, ierīkoti septiņi ātrumu slāpējošie vaļņi.  Projekta kopējās izmaksas – 2 078 427,84 EUR ar PVN.

Liepu iela ir Grenctāles ciema galvenā iela, kas nodrošina piekļuvi iedzīvotājiem nozīmīgai infrastruktūrai: kultūras namam, doktorātam, bibliotēkai, veikalam, viesu namam „Rasa SPA”, autoservisam, kā arī savieno ciema teritoriju ar pieguļošajām lauksaimnieciskās ražošanas teritorijām un uzņēmumiem. Ielas seguma tehniskais stāvoklis, apgaismojuma un satiksmes drošības līmenis bija neapmierinošs, gājēju pārvietošanās notika pa brauktuves malu. Dzelzsbetona tiltam pār Ceraukstes upi bija būtiski bojājumi nesošajās konstrukcijās, tāpēc pilnīga pārbūve bija neatliekama.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, Brunavas pagasta nodaļas vadītāja Baiba Marčenkova, Bauskas novada pašvaldības būvniecības speciāliste un Liepu ielas projekta vadītāja Laima Berga, Bauskas novada pašvaldības būvinženiere Agita Eglinska, kā arī SIA „Baltijas Būve” un SIA „BM – Projekts” pārstāvji.

Brunavas pagasta nodaļas vadītāja Baiba Marčenkova, uzrunājot klātesošos uzsvēra, ka šis ir nozīmīgākais projekts, kāds īstenots Brunavas pagastā.

„Domāju, ka Grenctāles ciema iedzīvotāji piekritīs – mēs esam bezgala pateicīgi visiem iesaistītajiem, kuri atbalstīja, vadīja un realizēja šo projektu. Realizētais Liepu ielas projekts uzlabo ikviena grenctālieša ikdienu, īpaši privātmāju kvartālā dzīvojošajiem, kuriem beidzot ir asfalts un pienācīgs ielu apgaismojums,” tā B. Marčenkova.

Arī Aivars Mačeks uzsvēra, ka ielas pārbūve ir vērienīgs projekts, kurš neapšaubāmi uzlabos vietējo iedzīvotāju emocionālo pacēlumu un vēl vairāk stiprinās piederību ciemam.

„Salīdzinot iedzīvotāju skaitu ciematā pret izmaksām, var teikt, ka šis ir ļoti liels un vērienīgs projekts, bet tas ir tā vērts. Cilvēki jutīsies labāk, ikdienas dzīves apstākļi ir uzlabojušies un emocionālais aspekts šajā projektā ir neizmērojams. Pašvaldība ir veikusi milzu darbu, lai novadā būtu par vēl vienu sakārtotu ciemata centru vairāk. Ir prieks redzēt sakārtotu un  izgaismotu ielu, īpaši ņemot vērā to, kādā stāvoklī iela bija pirms tam. Lai labi kalpo!” vēlēja A. Mačeks.