info@raca.lv
+371 297 898 19 | +371 2038 48 44 | en_GB

Aktualitātes

Jaunumi, notikumi, projekti

Ar ģimenes ārstiem un Nacionālo veselības dienestu pārrunā Covid-19 vakcināciju

Ceturtdien, 14. janvārī, Kuldīgas novada pašvaldības vadība ar Kuldīgas novadā strādājošajiem ģimenes ārstiem, Nacionālā veselības dienesta un Kuldīgas slimnīcas pārstāvjiem pārrunāja Covid-19 vakcinācijas organizāciju un to, kāds pašvaldības atbalsts vakcinācijas norisei būtu nepieciešams.

“Kuldīgas novada pašvaldība sniegs visu iespējamo atbalstu, lai Covid-19 vakcinācija Kuldīgas novada iedzīvotājiem noritētu raiti un profesionāli. Īpaši gādāsim, lai mūsu novada seniori bez kavēšanās saņemtu savas vakcīnas,” pauž Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Nacionālā veselības dienesta Kurzemes nodaļas vadītāja Anita Zolmane pastāstīja, ka vakcīnu porcija varētu būt pieejama februāra sākumā. Pašvaldība varētu dienestam palīdzēt ar cilvēku, kuri vēlas vakcinēties, apzināšanu.

Vakcinācijas process ir samērā sarežģīts, jo vakcīnai nepieciešama uzglabāšana īpašā temperatūrā, kā arī pēc devas sagatavošanas lietošanai tā noteiktā laikā operatīvi jāizlieto, pretējā gadījumā tā iet zudumā. Tāpēc ļoti svarīga ir loģistika, sazinoties ar cilvēkiem, kuri ieradīsies vakcinēties, un rūpīgi plānojot laiku pacienta reģistrēšanai, īpašas anketas aizpildīšanai, ārsta apskatei, vakcinācijai un datu ievadīšanai e-veselības sistēmā. Ģimenes ārsti, kuri paši jau saņēmuši vakcīnu, atzina, ka pat mediķiem anketas aizpildīšanas laikā radušies jautājumi, tāpēc bijis nepieciešams kvalificēta speciālista atbalsts. Tāpat svarīgi, organizējot pacientu plūsmu, ievērot visas epidemioloģiskās prasības.

Apņēmību vakcinēt cilvēkus savā praksē apliecinājusi ģimenes ārste Rūta Eglīte. Ģimenes ārste Laima Jansone atzina, ka ģimenes ārstu praksēs jau varētu sākt par vēlmi vakcinēties aptaujāt tos pacientus, kuri uz praksi zvana sakarā ar akūtām veselības problēmām vai zāļu izrakstīšanu hronisku slimību gadījumos. Ģimenes ārste Inese Zīle, kura strādā tikai novada pagastos – Turlavā, Kabilē un Vārmē –, pauda uzskatu, ka pagastu doktorātos kopā ar ārsta palīgiem ar pacientu vakcinēšanu varētu tikt galā pašu spēkiem. Savukārt ģimenes ārste Sarmīte Opmane atzina, ka gadījumā, ja ārstei būtu savā praksē jānodrošina pacientu vakcinācija pret Covid-19, tas paralizētu ikdienas pamatdarbu, jo praksē nav liekas kapacitātes.

Pašvaldība ar Kuldīgas slimnīcu apzinās iespējas slimnīcas pārraudzītu centralizētu vakcinācijas punktu ierīkošanai, piemēram, sporta bāzēs vai skolās, kur jau ir atbilstoši aprīkoti medmāsas kabineti. Šodien pašvaldības un slimnīcas vadība klātienē izvērtēs iespēju šādus punktus ierīkot vieglatlētikas manēžā un/vai sporta hallē.  Tāpat pašvaldība atbalstīs vakcinācijas organizēšanu, iesaistot pašvaldības darbiniekus cilvēku apzvanīšanā un rindu veidošanā, kā arī ar transportu pagastos, kur tas būtu nepieciešams, lai palīdzētu cilvēkiem nokļūt līdz vakcinācijas punktam.

Kristīne DuļbinskaMārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Kuldīgas novada pašvaldība

Tālr. 27020754, e-pasts: kristine.dulbinska@kuldiga.lvwww.kuldiga.lv